Kajakkal, kenuval, vagy úszva: nagy fába vágták a fejszéjüket a résztvevők.
Ma tartják a Tisza-tó átúszást és átevezést, a résztvevők Abádszalóknál rajtoltak - írja az MTI. Az átevezők bármilyen kézzel hajtható vízi járművel - kajak, kenu, SUP, sárkányhajó - a strandtól indulva, egy Kiskörei fordulóval ugyanoda visszaérve nyolc kilométert teljesítenek.
Akad azonban olyan is, aki úszva vág neki: ők a rajt után 3,6 kilométert tesznek meg az Abádi-öbölben.
Kattintásra galéria nyílik!
A Balaton már kipipálva
Hivatkozás másolásaJúlius 25-én már megtartották a Balaton-átúszást, a Révfülöp és Balatonboglár közötti klasszikus, 5,2 kilométeres erőpróbát közel 9500 úszó próbálta leküzdeni, akiknek a délnyugati irányból kissé megélénkült szél miatt kialakuló hullámzás nehezítette a dolgát. Átúszta a magyar tengert Novák Katalin köztársasági elnök is, testőrök kíséretében.
Kapcsolódó cikkek
- Nagy lesz a felfordulás a Margit hídon, de higgye el, megéri Szombat reggel szokatlan mozgolódást láthat, aki arra jár: a híd megtisztul.
- Tündéri oroszlánkölyköt találtak Szabadka mellett Néhány hónapos oroszlánkölyköt találtak csütörtökön egy Szabadkához közeli autóúton - közölte a szabadkai Pannon RTV.
- Egészen elképesztő felfedezésre bukkantak a régészek a szomszédban A régészek egy kétezeréves gyermekcipőre bukkantak.
- Sokkoló vallomás egy embercsempésztől: "mindenki sok pénzt akar keresni, ilyen egyszerű ez" Az embercsempész úgy fogalmazott: "Mi csak elvisszük a migránsokat Európába, hogy mit csinálnak, miután odaértek, az az ő dolguk."