Kiderült, mi a világ legbiztonságosabb PIN-kódja.
A DataGenetics és a Webroot kiberbiztonsági szakemberei szerint a 8068 az a kód, amelyet az esetek kevesebb mint 0,001 százalékában használnak. Így rendkívül alacsony az esélye, hogy bárki kitalálja – írja a Nuus. A leggyakoribb PIN-kódok közé tartozik a 1234, a 1111 és a 0000, amelyek a világ összes PIN-kódjának 20 százalékát teszik ki.
Ezek mellett gyakoriak a születési dátumokból álló kódok is, különösen a 19-cel kezdődő kombinációk. Bár elméletileg egy véletlenszerű próbálkozásnál 1:10 000 az esélye, hogy valaki eltalálja a PIN-kódot, három próbálkozásnál már 1:333-ra nő az esély.
A Webroot elemzése kimutatta, hogy a 8068 a világ legbiztonságosabb PIN-kódja, mivel teljesen véletlenszerű, és nem követ semmilyen mintát. Ezen kívül olyan kombinációk is biztonságosak, mint a 7637, a 6835 és a 9629, mert ezek sem kötődnek könnyen felismerhető mintákhoz vagy dátumokhoz.
Érdekes módon a 2580-as kombináció a 22. legnépszerűbb PIN-kód. Valószínűleg azért, mert a billentyűzeten egy oszlopban található számokat könnyű megjegyezni. Az emberek általában előnyben részesítik a páros számokat és az egyszerű mintákat. De ha valóban biztonságos PIN-kódot szeretnél, érdemes elkerülni ezeket a kombinációkat.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Ha nem muszáj, ne tankoljon ma, durva árzuhanás jön a kutakon Áresés jön a benzinkutakon keddtől.
- Döbbenetes riport a Heti Napló új YouTube-csatornáján: az otthonáért aggódik Szily Nóra Sokáig albérletben lakott, és arról álmodott, hogy egy parasztházban élheti majd az életét. Most, hogy megvalósult, egy vállalkozás tehet tönkre mindent. A Heti Napló új YouTube-csatornáján látható a döbbenetes riport.
- Hatalmas bejelentés érkezett a nyugdíjpénztári megtakarításokkal kapcsolatban Jövőre az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások lakáscélra is felhasználhatók lesznek, és mostanra az ezzel kapcsolatos jogszabály tervezete is megjelent. Tudta, hogy jelenleg is van olyan pénztári megtakarítás, amelyet lakáscélra költhet? Pedig az egészségpénztárból ez most is lehetséges - mutat rá a BiztosDöntés.hu.
- Riadót fújt az FBI: ne küldjön üzeneteket Android és Apple telefonok között Kormányzati tisztviselők figyelmeztették az okostelefon-használókat, hogy hagyják abba az SMS-ek küldését az egyre növekvő kibertámadások fenyegetése miatt.