Gulácsiék hiába vezettek Madridban, pont nélkül távoztak

Nap Híre portré Nap Híre

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2-1-es vereséget szenvedett csütörtökön az Atlético Madrid vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszában.

Mint azt a Nap Híre is megírta, kedd este elkezdődött az idei Bajnokok Ligája alapszakasza. Ahogy arról beszámoltunk, a BL új rendszerű alapszakaszának első, keddi játéknapján a Liverpool többek között Szoboszlai Dominik góljával 3-1-re győzött az AC Milan vendégeként. Azt is megírtuk, mit üzent Szoboszlai Dominik az Liverpool színeiben szerzett első BL-gólja után. A Real Madrid kiszenvedte a győzelmet a VfB Stuttgarttal szemben, a Bayern pedig szétalázta ellenfelét, a Dinamo Zagrebet. A tavalyelőtti döntős City és Inter nem bírt egymással.

A német együttes korán vezetést szerzett, de a többnyire fölényben futballozó spanyolok világbajnok francia csatára, Antoine Griezmann még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően sokáig jól tartotta magát a Leipzig, azonban a rendes játékidő utolsó percében az Atlético megszerezte a három pontot érő gólt. A lipcseiek két magyar válogatott játkosa végig a pályán volt.

A játéknap meglepetését a Monaco szolgáltatta, ugyanis a hercegségbeli csapat legyőzte az FC Barcelonát. A váratlan eredményhez nagy mértékben hozzájárult, hogy a katalánok Eric Garcia korai kiállítása miatt több mint nyolcvan percet emberhátrányban voltak. A Monaco első góljára még tudtak válaszolni az első félidőben, de a másodikra már nem.

Az Európa-liga idei bajnoka, az Atalanta rögtön hazai rangadóval kezdett a BL-ben, de az Arsenal elleni összecsapás nem hozott gólt. A francia Brest viszont győzelemmel debütált a nemzetközi porondon, ugyanis Guingampban 2-1-re legyőzte a Sturm Grazot - írja az MTI.

A BL új formátumában nem csoportkörrel indul a főtábla, hanem január végéig ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, melyben a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik. Az UEFA egyik célja az volt a reformmal, hogy emelje azoknak a mérkőzéseknek számát, amelyeken mindkét fél számára van tét. Az alapszakaszból csupán az első nyolc helyezett jut egyenesen a nyolcaddöntőbe, a 9-24. helyezettek oda-visszavágós párharcban küzdhetnek meg a 16 közé jutásért, míg az utolsó 12 együttes kiesik.

A második kör mérkőzéseit október elsején és másodikán rendezik.

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!