A több mint 3 éves börtönbüntetésen túl, 4 évre eltiltották a közügyektől Galambos Lajost, és több mint 4 millió forint bűnügyi költség megfizetésére is kötelezték őt.

Az első fokú bíróság döntéséhez képest súlyosbították Galambos Lajos büntetését. A trombitaművészt 3 év 6 hónapos börtönbüntetésre ítélték, 4 évre eltiltották a közügyektől, és több mint 4 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezték - írja a Bors a tárgyalóteremből.
Galambos Lajos korábban már 125 napot a rácsok mögött töltött, így ennyivel rövidülhet a büntetése. A zenész volt feleségét, Boglárkát újra felmentette a bíróság.
Galambos Lajos illegális bekötéssel áramot, vizet és gázt vételeztek szabálytalanul a mocsai ingatlanaikban, és amivel mintegy 30 millió forintnyi villanyt, 4 millió forintnyi földgázt, valamint 16 millió forintnyi vizet használtak el úgy, hogy azért nem fizettek.
Összesen 10 vádlottja volt az ügynek.
Galambos Lajos egyébként nem vett részt a szerdai tárgyaláson, csak az ügyvédje képviselte őt.
Kapcsolódó cikkek
- Itt a nagy titok: ez a színésznő volt Kucsera Gábor szerelme Már a közös jövőjüket és családjukat tervezték, majd hirtelen szakítottak.
- Gyászba borult a világ: elhunyt az imádott sztár George R. Robertson 89 éves volt.
- Másnap jött rá: undorító dolgot evett meg az első pohár itala után Görög Zita Egyre több rovar fehérjét engedélyeznek a hatóságok tápanyagként, a téma pedig Bochkor Gábor érdeklődését is felkeltette. Az ATV #Bochkor című műsorban így ő is megkérdezte a vendégeit, Görög Zita sztorija mindenkién túltett.
- ByeAlex drámai vallomása: "nincs bennem több, el kell búcsúznom" Az énekes már az X-Faktor előző évada során jelezte, hogy elfáradt.