Hirdetés

Tovább folytatódik a harc az USA és a TikTok között, brutális dolgokkal vádolják az alkalmazást

Horváth Fanni portré Horváth Fanni

Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) az Igazságügyi Minisztériumhoz (DOJ) továbbította a TikTok és annak kínai anyavállalata, a ByteDance elleni panaszt a gyermekek adatvédelmének lehetséges megsértése miatt.

Az FTC szerint saját vizsgálata "okot adott annak feltételezésére", hogy a cégek "megsértik vagy meg fogják sérteni a törvényt".

A BBC Newsnak adott nyilatkozatában a TikTok szóvivője elmondta, hogy csalódottak a döntés miatt.

Az ügy független az év elején elfogadott törvénytől, amely betiltja a TikTokot az Egyesült Államokban, ha a ByteDance nem adja el a céget.

A szabályozó hatóság közölte, hogy vizsgálata az FTC-törvény és a gyermekek online adatvédelméről szóló törvény (COPPA) lehetséges megsértésére összpontosított.

Az FTC azt is elmondta, hogy általában nem szokta bejelenteni, hogy egy panaszt a DOJ-hez továbbított, de ebben az esetben úgy érezte, hogy ez közérdekű.

A COPPA a 13 év alatti gyermekek személyes adatainak online szolgáltatások általi gyűjtését, felhasználását és közzétételét szabályozza.

Az FTC-törvény a vállalatok "tisztességtelen vagy megtévesztő cselekményei vagy gyakorlatai" ellen irányul.

Válaszában a TikTok szóvivője elmondta, hogy a vállalat nem ért egyet a vádakkal, és hogy "több mint egy éve együttműködik az FTC-vel az aggályok orvoslása érdekében".

"Csalódottak vagyunk, hogy az ügynökség peres eljárást folytat ahelyett, hogy továbbra is együttműködne velünk egy ésszerű megoldás kidolgozásában"

- tették hozzá.

A DOJ szóvivője a BBC Newsnak elmondta, hogy "nem kommentálhatják az FTC TikTok elleni beadványának tartalmát".

"Szokásos megközelítésünkkel összhangban az Igazságügyi Minisztérium már a beadványt megelőzően konzultált az FTC-vel, és a továbbiakban is így fogunk eljárni, miközben a követeléseket mérlegeljük" - tették hozzá.

Az FTC bejelentése tovább növeli a TikTok-ra az Egyesült Államokban nehezedő növekvő nyomást.

Áprilisban Joe Biden elnök aláírta azt a törvényt, amely szerint a ByteDance legfeljebb egy évig értékesítheti az alkalmazást, ellenkező esetben betiltják az országban.

Ez azt jelenti, hogy a határidő valószínűleg valamikor 2025-ben, a 2024-es elnökválasztás győztesének hivatalba lépése után jár le.

A törvényt azért fogadták el, hogy eloszlassák azokat az aggályokat, amelyek szerint a TikTok esetleg megosztja a felhasználói adatokat a kínai hatóságokkal - a vállalat tagadta ezeket az állításokat.

Májusban a TikTok pert indított a jogszabály hatályba lépésének megakadályozására, azzal érvelve, hogy az "rendkívüli beavatkozást jelent a vállalat és 170 millió amerikai felhasználójának szólásszabadságába".

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés