Alaposan belenyúltak a szabályokba a Premier League új játékvezetői irányelvei, amelyeket most hoztak nyilvánosságra. A változásoknak a nézők valószínűleg örülhetnek.
A Sky Sports elemzése szerint az új szezonban a játékvezetők szigorúbban fogják kezelni azt, ha a játékosok vitatják a döntéseiket, viszont elnézőbbek lesznek a fizikai ütközésekkel szemben, és
a katari világbajnoksághoz hasonlóan korlátok nélkül hozzáadhatják a játék nélkül töltött időt a ráadáshoz.
Az új irányelvek egyik fő célja a reklamálás visszaszorítása, mind a játékosok, mind a kispad és a technikai területeken tartózkodók részéről.
A szabályok már a pénteki bajnoki nyitánytól kezdve érvényesek lesznek.
A szezon első mérkőzésén a másodosztályban a Sheffield Wednesday a Southampton ellen lép pályára.
Mint azt a katari vébén láthattuk, a hosszabbítás akár a 10 percet is meghaladhatta, és ezt most az angol bajnokságban is lehetővé teszik.
Emlékezetes, hogy az Anglia-Irán mérkőzés 24 perc hosszabbítással zárult, és a mérkőzés összesen 117 percig tartott. Igaz, a 90 perc alatt két agyrázkódás okozta sérülés, nyolc gól és 10 csere is történt.
A statisztikák alapján jogos a ráadás kibővítése, mert tavaly a Premier League-ben átlagosan alig 55 perc volt az aktív játékkal idő. A másodosztályban még ennél is kevesebb, alig 52 perc.
Nem feltétlenül a sérülések és időhúzás miatt van játékon kívül a labda, általános tapasztalat, hogy
a játékosok több időt szánnak a gólörömre is, amely az utóbbi években egyre hosszabb és bonyolultabb rituálé lett.
A játékvezetők feladata lesz, hogy határozottabban büntessék az „egyértelmű időhúzást”.
Enyhítést alkalmaznak viszont a „fizikai kihívásokkal” szemben, amely értelmében nem kell feltétlenül szabadrúgást ítélni olyan heves ütközések esetén, amelyeket jelenleg simán lefújnak a bírók.
Ezek az enyhítések viszont csak a nem szándékos ütközésekre vonatkoznak, minden olyan játékos, aki tudatosan „veszélyezteti az ellenfél biztonságát”, kiállítást kap.
Nem csak a játékidőt, hanem a játékvezetői tekintélyt védik azzal, hogy ha egynél több játékos rohan oda reklamálni a bíróhoz, akkor legalább az egyikük, de akár többen is automatikusan sárga lapot kapnak.
A menedzserek és a technikai személyzet viselkedését is szigorúbb ellenőrzés alá vonják: automatikus sárga lapot kapnak, ha egynél több edző tartózkodik a technikai területen, és
szigorúbb büntetést kapnak azok a menedzserek, akik elhagyják a zónát.
Az edzők által a játékvezetőkkel vagy az ellenféllel szemben elkövetett durva sérelem automatikusan piros lapot von maga után, és a kiállított személyek többé nem nézhetik a mérkőzést a lelátóról sem.
Kapcsolódó cikkek
- Szomorú hír érkezett: elhunyt az olimpiai legenda Kilencvenkét éves korában elhunyt az amerikai Otis Davis, az első férfi, aki 45 másodpercen belül futotta a 400 métert.
- Arne Slot végre kimondta: ez a terve Szoboszlai Dominikkal Az AC Milan elleni Bajnokok Ligája-összecsapás előestéjén megtartotta sajtótájékoztatóját Arne Slot, a Liverpool menedzsere, aki Szoboszlai Dominikról is beszélt. A holland szakember az újságíróknak elárulta, hogy mi az, amiben még fejlődnie kell a magyar válogatott csapatkapitányának.
- Gyászol a sportvilág, elhunyt a magyar olimpiai bajnok Hetvenkilenc éves korában elhunyt Juhász István, a Ferencváros olimpiai bajnok, VVK-győztes futballistája.
- Marco Rossi rendkívüli nyilatkozatot tett A szövetségi kapitány szerint jó döntés volt Sallaitól, hogy Galatasarayba igazolt.