Történelmi pillanat: a Premier League után a La Liga listavezetőjénél is magyar játékos lépett pályára

Nap Híre portré Nap Híre

A magyar U21-es válogatott Yaakobishvili Antal szerdán mutatkozott be a Király-kupában, a spanyol Girona felnőtt csapatában, vasárnap pedig már 60 percet kapott a Sevilla elleni bajnoki mérkőzésen, amit simán nyert is a csapata.

A 19 éves belső védő az idényben a Girona második csapatában játszott, tizenkétszer lépett pályára a spanyol ötödosztályban, de idén már ült az az első csapat kispadján. Így kezdődött a vasárnapi mérkőzés is, ám az első félidő derekán Juanpe megsérült, a helyére pedig a magyar játékos állt be a 30. percben - írja a 24.hu.

A gólzáporos mérkőzésen ekkor már négy gól is esett, ugyanis a Sevilla megszerezte a vezetést a 10. percben, de aztán az ukrán Dovbik hat perc alatt triplázott, honfitársa, Cihankov pedig az 56. percben növelte az előnyt (4-1).

Az 5-1-es végeredményt Stuani állította be a 89. percben.

Mint azt a naphire.hu is megírta, Szoboszlai Dominik tavaly június végén igazolt a Liverpoolhoz, azóta pedig valóságos sztárrá nőtte ki magát, a rajongók imádják és már több himnuszt is írtak a magyar focistáról.

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!