A Google új mesterséges intelligencia technológiája automatikusan lezárja a képernyőt, ha telefont elrabolják. A Google szerint ez segíthet a lopások visszaszorításában.
Az androidos készülékek új frissítése a mesterséges intelligencia és az érzékelők segítségével azonosítja, ha egy tolvaj megragadta és elmenekült a felhasználó telefonjával. Ha az érzékelés megtörtént, a technológia automatikusan lezárja a képernyőt, és megakadályozza, hogy a tolvaj hozzáférjen a készülékhez vagy a rajta tárolt adatokhoz. A felhasználóknak aktiválniuk kell ezeket az új funkciókat a telefonjuk beállításainál, mivel alapértelmezés szerint ki vannak kapcsolva - írja a BBC.
A Távoli zár funkció az elveszett vagy ellopott készüléket is lezárja a telefonszám segítségével. A Google szerint ezek az új funkciók segíthetnek azoknak a felhasználóknak, akik a lopás utáni pillanatokban nem emlékeznek jelszavukra vagy más hitelesítő adatokra, de személyes adataikat mégis biztosítaniuk kell.
Jake Moore technológiai szakértő, az Eset globális kiberbiztonsági tanácsadója a BBC-nek elmondta, hogy a frissítés kihasználja az újabb mesterséges intelligencia technológiát és a gyanús mozgások észlelésére szolgáló érzékelőket, hogy felgyorsítsa a zárolási folyamatot. Hozzátette: "Ha úgy találja, hogy ellopták a telefonját, azonnal lépjen kapcsolatba a telefonszolgáltatóval, hogy kiiktassa a SIM-kártyát, valamint próbálja meg elveszett üzemmódba helyezni a telefont, vagy akár távolról megpróbálhatja letörölni azt. Ez megakadályozza, hogy a tolvajok egyszeri SMS-jelszavakat generáljanak, hogy teljesebb hozzáférést kapjanak a számláihoz. A legtöbb tolvaj azonnal offline állapotba hozza a készüléket, amit az Android az okos Offline Device Lock funkcióval próbál ellensúlyozni."
Tyler azt mondja, reméli, hogy ez az új technológia arra készteti majd a tolvajokat, hogy kétszer is meggondolják, hogy ellopják-e a telefonokat. "Mert akkor a telefonok semmit sem érnek. És akkor nincs viszonteladói értékük" - fűzte hozzá.
A telefonlopás egy modern bűnözési hullám - a tavalyi londoni lopások 69%-a mobiltelefonokhoz kapcsolódott. Az új adatok azt mutatják, hogy a mobiltelefon-bűnözés a fővárosban a rablások és lopások számának növekedését eredményezi: tavaly az összes rablás 33%-a során telefont loptak el, ami több mint 11 800 bűncselekménynek felel meg.
Az új biztonsági frissítést Sadiq Khan, London polgármestere is üdvözölte, aki elmondta, hogy tavaly lobbizott a mobiltelefon-társaságoknál, hogy "biztosítsák, hogy készülékeik ne legyenek vonzóak a tolvajok számára”. Khan hozzátette, hogy a Metropolitan Police "célzottan járőrözik London legsúlyosabb pontjain”, hogy megfékezze a problémát.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Nincsenek szavak: szívszorító módon emlékeztek meg Hadas Krisztáról a diákjai A budapesti Metropolitan Egyetem diákjai megható módon búcsúztak Hadas Krisztától. A megemlékezésről a műsorvezető lánya osztott meg egy fotót.
- Rendkívüli bejelentést tett a Vatikán: erre az új évezredben még nem volt példa Ferenc pápa szerdán, heti általános vatikáni audienciáján bejelentette, hogy áprilisban szentté avatja a 2006-ban, 15 évesen leukémiában elhunyt Carlo Acutist; a néhai honlaptervező ezzel az új évezred, illetve a digitális kor első és legfiatalabb katolikus szentje lesz.
- 72 órája maradt a TikToknak: iszonyatosan nagy a botrány, miután két gyerek meghalt a veszélyes kihívások miatt Nicolás Maduro venezuelai elnök helyi idő szerint hétfőn 72 órát adott a TikTok videomegosztó szolgáltatásnak, hogy eltávolítsa a veszélyes kihívásokat népszerűsítő tartalmakat, miután két gyermek meghalt az országban.
- Kétszer olvasta el Bécs emlékműveinek feliratát ez a magyar férfi: nem gondolnád, miért Az egyik régóta dédelgetett álma vált valóra a 24 éves végzős joghallgatónak az ATV műsorában - vajon sikerült csodát tennie?