Nem hívják meg Zelenszkijt a G20-csúcsra, NATO-csúcsra igen. Aztán jött Orbán Viktor tweetje
Zelenszkij ukrán elnök nem kapott meghívót Indiába a G20 csúcsra, helyette most a NATO-főtitkár hívta meg.
India annak ellenére sem szeretné az ukrán elnököt meghívni a G20-ak szeptemberben esedékes új-delhi csúcstalálkozójára, hogy ezt Kijev kifejezetten szeretné.
A soros elnöki tisztséget betöltő ázsiai ország külügyminisztériumának szóvivője közölte, hogy
Volodimir Zelenszkij nincs a meghívottak listáján,
és egyelőre Modi indiai miniszterelnök sem készül Ukrajnába. Kijev a feszültség kezelésére Emine Dzsaparova külügyminiszter-helyettest küldte Új-Delhibe.
India most a G20-s csúcstalálkozó sikerére koncentrál, ezért nem akarja azt az orosz-ukrán konfliktus beemelésével veszélyeztetni. Az óvatosságra minden okuk meg is van, mivel márciusban a G20-as külügyminiszterek találkozója épp az orosz-ukrán konfliktus körüli nézeteltérések miatt kudarcba fulladt. Még egy ilyen blamázst India nem akar.
Míg a „globális dél” országai - mint India példája mutatja - tartózkodóak az ukrán elnökkel szemben, Jens Stoltenberg igyekezett kárpótolni Volodimir Zelenszkijt.
A NATO-főtitkár bejelentette, hogy az ukrán elnök részt vesz a katonai szervezet júliusi csúcstalálkozóján Vilniusban.

Stoltenberg kijevi látogatásán hívta meg Volodimir Zelenszkijt a júliusi NATO-csúcsra, amit az ukrán elnök el is fogadott.
A NATO-főtitkár azt állította, hogy
a szövetség valamennyi tagja beleegyezett, hogy Ukrajna a NATO tagja legyen.
Erre a bejelentésre Orbán Viktor egyszavas Twitter-üzenetben reagált: „Mi!?!” – kérdezte a magyar miniszterelnök.
A csúcstalálkozóra való meghívás annyiban szimbolikus, hogy nem jelenti Ukrajna tagságát, azonban erősíti az északatlanti szervezet elkötelezettségét Kijev önvédelmi harcának a támogatásában.
Kapcsolódó cikkek
- Sokkoló videó: Rengetegen életüket vesztették egy borzalmas vonatbalesetben Indiában A halálos áldozatok mellett rengeteg sérültről kaptak bejelentést a hatóságok.
- Vasszigorral lépne fel a TikTok használata ellen az Európai Parlament Akár be is tilthatják a kínai alkalmazást.
- Végre elkezdődhetett, amire mindenki várt Májusban csökkent az élelmiszerek világpiaci ára áprilishoz képest az ENSZ adatai szerint.
- Szörnyű állapotok uralkodnak a Mount Everesten, nagyon rossz a helyzet A Föld legmagasabb pontját sokan próbálják meghódítani, már magyarok is többször feljutottak - ez azonban sajnos negatív következményekkel is jár.