Nehéz lehet megjegyezni a rengeteg jelszót és kódot, de nagyon nem tanácsos a könnyebbik utat választani.
A jelszavak megjegyzése komoly fejfájást okozhat, különösen, akkor, ha sok különböző online fiókot használunk. Ezért sokan abba a csapdába esnek, hogy számos profiljuknál ugyanazt a kódot adják meg. Ez óriási kockázatot jelent, ugyanis a Red9 csapatának legújabb kutatása szerint egyes online jelszavak nagy része olyan gyenge, hogy azokat szinte azonnal fel lehet törni.
A Red9 szerint a leggyakrabban használt jelszó az 123456. A brute force kalkulátorok szerint ez az egyszerű numerikus jelszó szinte azonnal feltörhető - ami rendkívül aggasztó a felhasználók milliói számára, akik továbbra is ezt a jelszót használják - írja a Bors.
Íme a top 10 legrosszabb jelszókombináció:
- 123456
- 123456789
- qwerty
- jelszó
- 12345678
- 111111
- qwerty123
- 1q2w3e
- 1234567
- 1234567890
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Borzalmas tragédia történt: saját macskája ölt meg egy férfit A "Sztyopka" nevű macska először elszökött otthonról, majd miután a gazdája két nap múlva megtalálta, a történet tragikus fordulatot vett. Az állat - ami állítólag korábban mindig barátságos és ártalmatlan volt - csúnyán megkarmolta az 55 éves gazdája lábát, a mentők már nem tudták megmenteni az életét.
- Csodálatos hír érkezett: édesapa lesz Brasch Bence Brasch Bence és Gál Réka Ágota csak május óta alkotnak egy párt, de már az esküvőjükről is döntöttek, most pedig újabb csodás hírrel rukkoltak elő: az első közös gyermeküket várják.
- A spanyol kormány figyelmeztető jelzést rakatna minden telefonra A spanyol kormány egy olyan intézkedést tervez bevezetni, amely szerint az országban kapható okostelefonokon fel kellene tüntetni, hogy a használatuk hogyan és miképp lehet káros az egészségre.
- Kijött a friss lista: ezek voltak a legnépszerűbb Wikipédia-oldalak 2024-ben Legyen szó az amerikai politikáról vagy az indiai krikettsportról, a Wikipédia emberek milliói számára vált az információk forrásává világszerte. A Wikimedia Alapítvány, amely nonprofit szervezetként működteti az oldalt, kedden közzétette éves listáját a leglátogatottabb Wikipédia-oldalakról, bemutatva, hogy az embereket idén milyen témák érdekelték leginkább.