Hátsóajtós megoldás: kijuthatnak az olaszok a katari vébére
- Sport
Elképzelhetetlen, de lehetséges – lehetetlen, de elképzelhető. Mondjuk is, hogyan. Az olaszok megint kifundálták.
Az olasz labdarúgó-válogatott Európa-bajnokként hatalmas kudarcként élte meg, hogy lemaradt a katari világbajnokságról. De tartja magát a pletyka, hogy az „Azzurrik” mégis indulhatnak a sivatagi világbajnokságon. Állítólag „konkrétabb az esélyük rá, mint azt az emberek gondolják." - írja a heute.at
Az előzmények: Az ecuadori szövetségnek hivatalos FIFA-vizsgálattal kell szembenéznie. Mert a dél-amerikaiak állítólag jogosulatlanul játszatták Byron Castillo futballistát. Chile vetette fel a vádat. A labdarúgó állítólag hamisan adta meg a születési idejét és helyét: 23 éves férfi feltehetően három évvel idősebb, és Kolumbiában született. Emiatt meg is büntethetik az ecuadoriakat. Kérdés, hogyan.
Ha a vádak igaznak bizonyulnak, a FIFA-nak két szankciós lehetősége lenne. Vagy elveszíti Ecuador azokat a pontokat, amelyeket Castillot játszatva szereztek - ebből Chile profitálna, s indulhatna vébén. Vagy úgy dönt a világszövetség, hogy kizárja Ecuadort a világbajnokságról, és a helyüket a világranglistán legmagasabban jegyzett nem kijutó nemzeti csapat veszi át, ebben az esetben az olasz válogatott, amely tavaly megnyerte az Európa-bajnokságot.
Mint emlékezetes, az olaszok legutóbb még abban bíztak, hogy a FIFA kizárja Iránt, s a helyükre léphetnek.