Hirdetés

Ismét mélyzuhanásba kezdett a forint, 410 felett az euró

Garai Kitti portré Garai Kitti

Mint azt a Naphíre megírta, megroppant a forint árfolyama a Lengyelországba becsapódó rakétától, ismét mélyzuhanásba kezdett a magyar fizetőeszköz. Ez azonban nem meglepő senki számára, hiszen erre számítottak az elemzők is.

A kedd esti jegyzésekhez képest gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora reggelre a nemzetközi bankközi devizapiacon - írja az MTI. 

Az euró háromnegyed hatkor 410,32 forintot ért a kedd esti 406,17 forint után.

A svájci frank jegyzése 414,75 forintról 419,19 forintra nőtt, a dolláré pedig 391,94 forintról 396,35 forintra emelkedett.

Az euró jegyzése 1,0379 dollárról 1,0353 dollárra gyengült.

Friss forintos hír

Hivatkozás másolása

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy 40 éves nő ellen, aki egy pénzhamisító bűnbanda tagjaként hamisított húszezer forintos bankjegyeket hozott forgalomba társaival együtt.      A vádhatóság azt közölte csütörtökön az MTI-vel, hogy egy 49 és egy 39 éves férfi még 2019-ben - informatikai és egyéb eszközök segítségével, valamint vegyi módszer alkalmazásával - valódi 500 forintos bankjegyekből hamisított 20 ezer forintos bankjegyeket készített, amelyeket ezután értékesített.

A két pénzhamisító ezzel a módszerrel legalább ötszáz hamisított 20 ezer forintos bankjegyet készített, és társaik révén legalább ugyanennyi hamisított bankjegy került forgalomba. A hamisítványok megtévesztésre alkalmasak voltak - írta a főügyészség.     A hamisítványok forgalomba hozatalában vett részt a 40 éves nő is, aki 2019 februárja és áprilisa között - az akkori élettársával közösen - legalább 46 alkalommal hozott forgalomba, illetve kísérelt meg forgalomba hozni hamisított húszezrest.

A hamis pénzt általában kisebb értékű vásárlások során használták fel Budapesten, valamint Pest megyei településeken. Jellemzően dohányboltokban, gyorséttermekben, drogériákban, gyógyszertárakban, de cukrászdában, zöldségesnél és virágboltban is fizettek a hamisított húszezresekkel.

A vásárlások után visszajáró összegből a páros bankjegyenként 12 ezer forintot adott át annak a bűntársnak, akitől a hamisított bankjegyeket megszerezték, a fennmaradó összeget megtarthatták. Ezáltal - a vásárolt termékek értékét is beleszámítva - legalább 300 ezer forint haszonra tettek szert - fűzték hozzá.

A Fővárosi Főügyészség a 40 éves nőt folytatólagosan és bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntettével vádolja, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetést, pénzbüntetést és vagyonelkobzást is indítványoz. A vádiratban szerepel egy 27 éves férfi is, aki 2019 márciusában hamisított húszezressel próbált fizetni egy budapesti dohányboltban, esetében pénzhamisítás kísérlete a vád.

Az ügyhöz kapcsolódóan további tíz bűntársuk - köztük a két pénzhamisító - ellen már korábban vádat emeltek - írták.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés