Áll a bál a Washington Postnál az elnökválasztás miatt: már a sokadik alkalmazott mondott fel
Rövid idő leforgása alatt több Washington Post-os újságíró jelentette be, hogy felmond azért, mert a lap nem hajlandó támogatni Kamala Harrist az elnökválasztási versenyben.
A Washington Postnak már a második magas beosztásban lévő rovatvezetője mondott le, miután az újság úgy döntött, nem támogatja Kamala Harrist az elnökválasztási versenyben. A döntés az olvasók tetszését sem nyerte el, rengetegen lemondták az előfizetéseiket. Michele Norris, a Post egyik véleményvezére és a National Public Radio (NPR) első fekete női műsorvezetője "szörnyű hibának" nevezte a lap támogatásának a hiányát. "Tegnap úgy döntöttem, hogy lemondok a Washington Post rovatvezetői szerepéről, habár őszintén szerettem" – írta Norris, aki 2019 óta vezette a lap véleményrovatát.
A szerkesztőség két másik tagja - David Hoffman és Molly Roberts - hétfőn mondott fel, egy közös levélben deklarálva az okaikat. "Úgy gondolom, hogy Donald Trump elnöksége a súlyos autokrácia veszélyével fenyeget" – írta lemondólevelében Hoffman, aki éppen múlt héten vehette át a Pulitzer-díjat. "Elfogadhatatlannak tartom, hogy nem használjuk a hangunkat ezekben a veszélyes időkben" – tette hozzá. Molly Roberts szintén azzal érvelt, hogy "egyértelműen Kamala Harrist kellene támogatni Trump helyett".
"Egy ilyen történelmi pillanatban mindenkinek meg kell hoznia a saját döntéseit. A Washington Post azon döntése pedig, hogy tartózkodik a véleménynyilvánítástól egy olyan választás esetében, amikor alapvető demokratikus értékek forognak kockán – szörnyű hiba volt. Emellett pedig a saját szabályát is megsértette, amely szerint 1976 óta rendszeresen támogatják valamelyik elnökjelöltet" – fogalmazott Michele Norris is.
Az újságírók Robert Kagan főszerkesztőt követik a lemondással, aki a múlt héten búcsúzott el a laptól, miután a vezérigazgató, William Lewis kijelentette, nem támogatnak egy jelöltet sem a 2024-es elnökválasztási versenyben. Lewis azzal indokolta a döntést, hogy visszatérnek a Post gyökereihez, amikor még egyáltalán nem folytak bele a politikába. A lap ugyanis csak 1976-tól kezdte nyilvánosan endorsolni az elnökjelölteket – írja a Guardian.
"Elismerjük persze, hogy a helyzetet sokféleképpen lehet értelmezni: az egyik jelölt hallgatólagos támogatásaként, a másik jelölt néma elítéléseként vagy megfutamodásként is. Ez elkerülhetetlen" – írta Lewis majd így folytatta: "Mi azonban nem így látjuk. Szerintünk éppenhogy ez lenne összhangban azokkal az alapértékekkel, amiket a Post mindig is képviselt".
A döntést a Washington Post több egykori vagy jelenlegi munkatársa is éles kritikával illette, többek között olyan nagy nevek, mint a Pulitzer-díjas Eugene Robinson, Ruth Marcus, Bob Woodward és Carl Bernstein. Közös nyilatkozatukban azt írták: a lap így a saját újságíróinak azon megállapításait veszi semmibe, hogy "Donald Trump mekkora veszélyt jelent a demokráciára nézve". Eközben több száz olvasó osztotta meg a közösségi médiában, hogy lemondták a Post-előfizetésüket a döntés miatt.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Kitört az E.coli járvány a McDonald's hamburgerétől, most mégis visszahozzák az ikonikus ételt Ahogy arról a naphire.hu is beszámolt, kitört az E.coli járvány az Egyesült Államok 10 államában, miután az emberek a McDonald's Quarter Pounder (sajtos McRoyal) burgeréből ettek. Csaknem 50 ember betegedett meg és egy idős ember bele is halt a fertőzésbe. A McDonald's azonban most közölte, hogy visszahozzák a népszerű burgert, ugyanis mint kiderült, nem a húspogácsa okozta a bajt.
- Vérfürdő Csádban: több tucatnyi embert gyilkoltak meg ott, ahova magyar katonákat is küldenek Újabb rajtaütést hajtott végre a csádi hadseregen a Boko Haram dzsihadista lázadószervezet a Csád-tó térségében, a támadásban mintegy negyven katonát megöltek - közölte hétfőn a közép-afrikai ország elnöki hivatala.
- Most jött a hír a forintról: ennyiért lehet most eurót váltani Vegyesen alakult hétfőn a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
- Megdöbbentő felmérések: Európában még a szélsőjobb is Kamala Harrisnek drukkol? A közvélemény-kutatások szerint a legtöbb európai – még a szélsőjobboldali szavazók is – annak örülnének jobban, ha Kamala Harris nyerné meg az elnökválasztást Donald Trumppal szemben. A valós győzelmében azonban csak kevesen reménykednek.