A havidíjak emelkedése után a kiszállási díjon, valamint az óradíjon is emelnek.
Ahogy korábban a Naphire.hu is beszámolt róla, március elsejétől emelt az árain a Magyar Telekom, és hasonlóképp döntött a Vodafone is. A Yettelnél március 5-től a lakossági és a kisvállalkozói számlás tarifa havidíjak is drágábbak lettek. Ezt követte a DIGI is, az előfizetők május eleje óta fizetnek többet.
És ha ez nem lenne elég, most kiderült: a havidíjak jelentős megemelése után a kiszállási díjon, valamint az óradíjon is emel a DIGI - írja a Media1.
A cég egyik ügyfelének kiküldött tájékoztatás szerint július 6-ától 11500 forintos kiszállási díjat kell fizetnie az ügyfeleknek, ami 6 ezer forinttal haladja meg az eddig érvényben lévő 5500 forintos díjat.
Ez azt jelenti, hogy több mint duplájára, az eddigi összeg 209 százalékára nő annak költsége, ha ki kell hívni a szerelőt a helyszínre.
A rezsi és a munkaóradíj mértéke 7 ezer forint lesz óránként, ami 2 ezer forintos emelést jelent az eddigi 5 ezer forintról. Ennél a díjtételnél tehát az eddigi összeg 140 százalékát kell fizetnie az ügyfeleknek munkadíjként.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Bejelentést tett az Orbán-kormány: erre számíthatnak jövőre a tanárok és az óvónők A Belügyminisztérium javaslata szerint a tanárok és óvónők fizetése január 1-jétől átlagosan újabb 21,2 százalékkal emelkedik.
- Kezdi összeszedni magát a forint: ennyibe kerül most egy euró Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
- Frissítették az előrejelzést: még akár havas esőre is számíthatunk Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé kissé hidegebb és szárazabb légtömegek érkeznek, emiatt helyenként felszakad a felhőzet.
- Bejelentést tett az Energiügyi Minisztérium: az elektromos autókról van szó A közúti közlekedési nyilvántartás legfrissebb adatai szerint már több mint 68 ezer kizárólag elektromos hajtású gépkocsi kapott zöld rendszámot hazánkban. Az évtized kezdetéhez viszonyítva ezzel majdnem kilencszer több közlekedik a leginkább környezetkímélő járművekből a magyar utakon - jelentette be szerdán hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM)