A szakértők felfedték azokat a jeleket, amelyek arra utalhatnak, hogy a telefonja veszélyes szoftverekkel fertőzött.
A kiberbűnözők egyre kifinomultabbak, és a hackertámadásokat rendkívül nehéz észrevenni. Ráadásul, ha az ember nem veszi észre, hogy az iPhone-ját vagy az Android készülékét kompromittálták, akkor komoly veszélyben lehet.
A hackerek rosszindulatú szoftverekkel ellophatják bárkinek az adatait, hogy eladhassák vagy becsaphassák az embereket, sőt egyes kifinomult támadások során akár teljesen kiüríthetik a bankszámláját is - írja a The Sun.
A McAfee kiberszakértője, Natalie Maxfield négy baljós nyomot fedett fel, amelyekre célszerű figyelni, ha nem akar a hackerek áldozatává válni.
Rejtélyes megjelenések
Hivatkozás másolásaA szakértő szerint érdemes gyakran figyelni a hívásnaplót, ugyanis ha olyan kimenő hívások is feltűnnek, amelyeket nem mi indítottunk, akkor az aggodalomra adhat okot. "Ez egy árulkodó jel arra, hogy feltörték a telefonját. Az is árulkodó jel lehet, ha új alkalmazások jelennek meg a készüléken, amelyeket nem magunk töltöttünk le" - mondta Natalie.
Felugró ablakok
Hivatkozás másolásaA kiberszakértő szerint a telefonon hirtelen megjelenő felugró ablakokra is érdemes odafigyelni. Mint mondta, ha szokásosnál több felugró reklámot látunk, akkor az annak a jele lehet, hogy a telefont reklámprogramokkal támadták meg. "Ez egy olyan rosszindulatú alkalmazás, amelyet a hackerek arra használnak, hogy a felhasználó beleegyezése nélkül hirdetések terjesztésével bevételre tegyenek szert" - magyarázta Maxfield.
Ráadásul a felugró ablakok nemcsak idegesítőek lehetnek, hanem veszélyesnek is bizonyulhatnak. Például veszélyes weboldalakra irányíthatnak át, amelyek ellopják az adatainkat vagy a pénzünket - esetleg rosszindulatú szoftvereket telepíthetnek a készülékünkre.
Megnövekedett adatmennyiség
Hivatkozás másolásaSzintén figyelmeztető jel, ha a szokásosnál hamarabb elfogy a felhasználható adatmennyiség, de nem tudjuk megmagyarázni, hogy miért. Még az is előfordulhat, hogy ismeretlen díjak kerülnek kiszámlázásra, amelyeket már csak a telefonszámlánkon vehetünk észre.
- magyarázta a szakértő.
Gyanús online tevékenységek
Hivatkozás másolásaArra is felhívta a figyelmet a szakértő, hogy ha bármelyik online profilunkkal problémák adódnak, akkor is lehet arra gyanakodni, hogy valaki feltörte a telefonunkat. A hackerek ezáltal képesek ellopni a bejelentkezési adatainkat a különböző profiljainkhoz.
Hozzátette a szakértő azt is, hogy amennyiben valaki úgy gondolja, hogy valóban feltörték a telefonját, akkor törölje a gyanúsnak tűnő alkalmazásokat, amennyiben pedig ezzel sem tudja megoldani a problémát, akkor érdemes a gyári beállítások visszaállításával próbálkozni. Végül azt is kiemelte, hogy a jelszavainkat mindig biztonságosnak vélt eszközön változtassuk meg.
Kapcsolódó cikkek
- "Az emberek 99%-a nem tudja, hogy a dezodor ölhet" - felvilágosító kampányt indítottak a szülők, miután a 14 éves lányuk meghalt Aeroszolos dezodor belélegzése miatt halt meg a Derbyből származó 14 éves Giorgia Green. A fiatal lánynak leállt a szíve, miután 2022 májusában a hálószobájába befújta a dezodort. A lány családja azóta több eseményt is szervezett Giorgia emlékére, ezeken több ezer ember figyelmét hívták már fel a veszélyre.
- Rendkívüli üzenet érkezett minden magyar számára: így tudnak rengeteg pénzt spórolni A tranzakciós illeték emelést a legtöbb bank jövőre áthárítja az ügyfelekre. Épp ezért lesz kiváltképp fontos átnézni a januárban megkapott banki díjkimutatást és kiszámolni, nem járunk-e jobban, ha bankot váltunk – hívja fel a figyelmet Gergely Péter.
- Tóth Andi sokkoló vallomást tett: "ma már sokkal jobb mindenkinek" Tóth Andi a főzősműsora legújabb részében arról is mesélt, hogy hogyan tölti a karácsonyt, illetve hogy gyermekkorában rengetegszer nem vot túl élvezetes az ünnep.
- Falusi Mariann elképesztően szürreális élményről számolt be A PaDöDő énekesnője egészen elképesztő történetet osztott meg Sváby Andrással.