Libanoni biztonsági források és médiajelentések szerint Izrael csütörtökön reggel, már a felek közötti tűzszünet hatályba lépése után bombázott három délkelet-libanoni települést. Mindhárom falu a demarkációs vonaltól két kilométeren belüli távolságban van. Egy libanoni biztonsági forrás közlése szerint két ember megsebesült az egyik településen - írja az MTI.
Az IDF erre reagálva közölte, hogy a környéken "terroristagyanús" emberek mozgását észlelték, és az volt a gyanújuk, hogy a Hezbollah a tűzszünet megsértésére készül. Légitámadást hajtottak végre több célpont ellen, és az egyik eltalált épületben a légicsapás hatására másodlagos robbanások történtek, amiből arra következtetett az izraeli hadsereg, hogy a Hezbollah ott rakétákat tárolt. Az IDF kijelentette, hogy a légitámadással azt akadályozták meg, hogy az Irán támogatta síita milícia megsértse a tűzszünetet.
Aviháj Edri, az IDF egyik szóvivője közölte: Libanonban csütörtökön 17 órától kezdődően másnap reggel 7-ig tilos bárkinek belépni a Litani folyótól délre eső területre, de akik már ott tartózkodnak valamelyik faluban, azok maradhatnak.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Mégis mi történik Dél-Koreában? Először szükségállapotot hirdettek, majd pár órával később visszavonták azt Jun Szogjol dél-koreai elnök helyi idő szerint szerdán bejelentette, hogy vissza fogja vonni a néhány órája meghirdetett szükségállapotot, miután a parlament annak feloldására szavazott.
- Ilyen nincs! Ellopták a sztárséf karácsonyi vásárra készített pitéit Kiraboltak Észak-Angliában egy pitéket szállító furgont, amiből 2500 süteményt tulajdonítottak el. Ezeknek az értéke nagyjából 25 000 font lehetett.
- Elszabadult a pokol: késsel támadt a rendőrökre egy fiatal férfi A férfi először a feleségére támadt rá, majd pedig a kiérkező rendőröket fenyegette meg halálosan.
- Pillanatok alatt a szakadék szélére sodorta Dél-Koreát saját elnöke Dél-Koreában évtizedek óta nem látott válság robbant ki, miután Jun Szogjol elnök 1979-80 óta először hadiállapotot hirdetett az országban – a lépése azonnal tüntetéseket váltott ki az ország parlamentjének közelében. A tüntetők máris összecsaptak a rendőrökkel.