Olaszországban, Spanyolországban és Németországban is kimutatták a vírus jelenlétét.
Először észlelték Európában az amerikai földrészeken terjedő Oropouche-vírust, amely Spanyolországban, Olaszországban és Németországban is felütötte a fejét - írja a 24.hu.
Idén júniusban és júliusban már 19 megbetegedést rögzítettek Európában, mindegyiket olyan utazóknál, akik Kubából vagy Brazíliából tértek haza.
A vírus a Zika-lázhoz hasonló betegséget okoz, ami lázzal, izomfájdalommal és kiütésekkel, sőt hányással is járhat. Ritka esetekben akár az idegrendszert is megtámadhatja, ezzel gyulladást előidézve az agyban, illetve a gerincvelő körül.
Az Oropouche-vírus ellen nincs vakcina, de a legtöbb fertőzött jellemzően néhány nap, esetleg egy hónap alatt felépül.
A brazil szakemberek szerint a vírust a várandós kismamák akár a magzataiknak is átadhatják, ami kisfejűséghez, sőt akár vetéléshez is vezethet. Ugyanakkor ezt a járványvédelmi szervezetek még nem erősítették meg.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Hatalmas áttörés: Elon Musk legújabb agyi chipjével a vakok visszanyerhetik a látásukat Elon Musk Neuralink nevű cége megkapta az "áttörést jelentő eszköz” státuszt egy olyan implantátumra, amelynek célja, hogy vak betegek visszanyerjék látásukat.
- Megvan a hosszú élet titka: döbbenetes, de így tényleg lassíthatod az öregedést Az utazás késleltetheti az öregedési folyamatot, és javíthatja a fizikai és mentális egészséget - derült ki a Journal of Travel Research című folyóiratban megjelent új tanulmányból, amelyet az ausztráliai Edith Cowan Egyetem (ECU) kutatói végezték el.
- Fáradt, fáj a feje és még lázas is? Lehet, hogy elkapta a Covid új variánsát Az XEC-variánst még júniusban azonosították a szekemberek és az előrejelzések szerint hamarosan domináns típussá válhat Európában.
- Előbb vagy utóbb mindenkibe ültetnek agyi chipet? Rengeteg tudós dolgozik azon, hogy olyan agy-számítógép interfészeket fejlesszenek, amelyek a memóriavesztéstől kezdve a beszédhibákon át a bénulásig mindenre alkalmazhatóak. Elon Musk, a Neuralink egyik alapítója pedig azt mondta, hogy a vállalatának hosszú távú cálja az, hogy "szuperképességeket adjon az embereknek." De vajon előfordulhat az, hogy a jövőben mindnyájan egy chippel a fejünkben éljünk?