Pénzt kért és fogadott el a hozzátartozóktól az orvos a betegek ellátásáért.
A Vas Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint többrendbeli vesztegetés bűntette emeltek vádat egy vezető beosztású orvossal szemben, aki 2013 márciusa és 2022 októbere között a betegek ellátásáért cserébe pénzt kért és fogadott el a hozzátartozóktól - számolt be a Telex.
A vádirat szerint a nő 23 beteg hozzátartozóitól fogadott el rendszeresen juttatást azért, hogy az ápoltak kórházi kezelését, fekvőbeteg-elhelyezését az általa irányított osztályon biztosítsa. Az orvos a pénzt rendszerint a kórház orvosi szobájában vagy irattárában, illetve egy parkolóban vette át, és átutalással is lehetett fizetni neki.
A Vas Vármegyei Főügyészség a nővel szemben végrehajtandó börtönbüntetés, pénzbüntetés, orvosi foglalkozástól eltiltás, közügyektől eltiltás kiszabását és az adott több mint négymillió forint elkobzását indítványozza. Az ügyben a Szombathelyi Törvényszék fog dönteni.
Kapcsolódó cikkek
- Újabb bajban Trump: egy bíró elvenné a cégeit, és csődgondnokot küld rá Ez a hét sem múlt el Donald Trump elleni vádemelés nélkül, most céges csalást követett el a manhattani ügyészség szerint.
- Rémséges dolgot művelt ez a tiszanánai férfi, elfogatóparancsot adtak ki ellene A Nógrád vármegyei rendőrség a lakosság segítségét kéri.
- (18+) Fegyveres banda rabolt el hét tinit, kegyetlen módon végezték ki őket Borzalmas videót küldtek a gyerekek szüleinek, majd megölték őket.
- Súlyos állítás Kozma Zsuzsa haláláról: nem volt képesítése a magyar férfinek, aki a túrát szervezte - Nyilvánosan beszélt a tragédiáról Nem ez az első tragédia a férfi által szervezett túrákon - értesült a Naphire.hu. Ugyanakkor a Magyar Hegy- és Sportmászó Szövetség szerint nincs megnyugtató törvényi szabályozás itthon.