A Guardian brit lapcsoport bejelentette, hogy nem posztol többé bejegyzéseket az X-en (korábban Twitter), mondván, hogy az "mérgező médiaplatformmá” vált.
Musk az elnökválasztási kampány alatt határozottan támogatta Donald Trumpot, és most szerepet kapott a kormányzati kiadások csökkentésében a jövő januárban hivatalba lépő kormányában.
A Guardian azt mondta, hogy a felhasználók továbbra is megoszthatják a cikkeket, és valószínűleg továbbra is beágyazza az X-en közzétett bejegyzéseket a világ eseményeiről szóló tudósításaiba.
Azt is közölte, hogy riporterei továbbra is használhatják az oldalt "hírgyűjtési célokra”.
De azt is kiemelte a lap, hogy "az X-en való megjelenés előnyeit most már felülmúlják a negatívumok”.
"Ezt már egy ideje fontolgatjuk, tekintettel a platformon népszerűsített vagy megtalálható, gyakran zavaró tartalmakra, köztük szélsőjobboldali összeesküvés-elméletekre és rasszizmusra” - olvasható a közleményben.
A döntést az X-en is közzétették, ahol egyes felhasználók hevesen reagáltak, és "woke propagandával” és "erénymutogatással” vádolták a Guardiant.
Musk és a Guardian távolról sem politikai "haverok", így ebben az értelemben nem meglepő, hogy az újság így reagált az ő és az X platform Trumphoz való növekvő közeledésére.
De azt is lehet mondani, hogy a választási eredmény egy lehetőség a lap számára, amely magát "a világ vezető liberális hangjaként” jellemzi.
A lap a Donald Trumppal szembeni "ellenállás” kulcsfontosságú résztvevőjeként pozicionálja magát, és az amerikai választásokat arra használja fel, hogy önmagát mint egy milliárdos tulajdonos nélküli médiaszervezetet reklámozza - miközben adományokat is kér olvasóitól.
A választások másnapján az olvasók több mint 1,8 millió dollárt ajánlottak fel, ami rekordot jelent egyetlen nap alatt.
Ben Mullin, a New York Times munkatársa úgy jellemezte a médiacsoport adománygyűjtését, mint "annak jelét, hogy egyes médiumok a választások után megtapasztalják az ellenzéki újságírás iránti lelkesedés hullámát”.
A Guardian távozása az X-ről valószínűleg felerősíti a kérdéseket, hogy mások is követik-e majd.
Az X riválisai már most úgy tűnik, hasznot húznak belőle.
A Meta's Threads tovább bővült, a Bluesky pedig - amelyet a Twitter alapítója, Jack Dorsey hozott létre - rövid ideig vezette a letöltési listákat az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok App Store-jában.
Két hónap alatt négymillióval nőtt a felhasználói bázisa, és a Bluesky egy keddi bejegyzésében azt írta, hogy a Trump győzelme óta eltelt hét napban egymillió új felhasználót szerzett.
Ugyanakkor továbbra is viszonylag aprócska, világszerte 15 millió felhasználóbázissal rendelkezik.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Döbbenetes történet: hatalmas zabálásba kezdett egy férfi, hogy elkerülje a kötelező katonai szolgálatot A férfit elhízottnak minősítették, ami lehetővé tette számára, hogy ne harcoló beosztásban szolgáljon.
- Izrael egy emberként fogott össze Netanjahu védelmében az ICC döntése után A korábbi konfliktusok ellenére Izrael állampolgárai felsorakoznak Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök mögött, aki ellen nemzetközi elfogatóparancsot adott ki az ICC tegnap.
- Most érkezett: Putyinék brutális dróntámadást indítottak Kijev ellen Az ukrán légvédelmi egységek több mint tíz, kijevi célpontok ellen indított orosz drónt ártalmatlanítottak vasárnapra virradó éjszaka - közölte vasárnap az ukrán hadsereg.
- Tragédiába fulladt a fiatalok bulizása, felrobbant egy kézigránát: egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek Felrobbant kézigránáttól halt meg egy 25 éves férfi az észak-dalmáciai Kninben, két másik fiatal férfi és egy nő pedig súlyos sérüléseket szenvedett - közölte vasárnap a horvát rendőrség.