Riadót fújtak, milliók vannak veszélyben: ezt a 15 alkalmazást azonnal törölje a telefonjáról
Milliók vannak veszélyben, miután veszélyes alkalmazásokat töltöttek le okostelefonjaikra. A McAfee kiberbiztonsági cég 15 káros alkalmazást azonosított, amelyeket legalább 8 millió Androidos telefonra töltöttek le és figyelmeztettek a "ragadozó hitelalkalmazások jelentős globális növekedésére."
A McAfee által „globális fenyegetésnek” nevezett alkalmazásokat azóta jelentették a Google moderátorainak. Míg néhányat eltávolítottak a Google Play Áruházból, másokat az alkalmazásfejlesztők csupán frissítettek - írja a New York Post.
Az úgynevezett "kölcsönalkalmazások" gyorskölcsönöket ígérnek a felhasználóknak, de ez végső soron a kárukra válik - a rosszindulatú szoftver ráveszi őket arra, hogy érzékeny információkat adjanak meg, hozzáférést szereznek a készülék más alkalmazásaihoz, és „zsaroláshoz, zaklatáshoz és pénzügyi veszteséghez” vezethetnek.
Bár az alkalmazások értékelései tele vannak ragyogó, ötcsillagos véleményekkel, néhány elégedetlen felhasználó kifejezte csalódottságát a kommentjeikben, azt állítva, hogy a cégek fenyegetéseket intéztek hozzájuk. Többen "csalásnak” nevezték a vállalkozásokat.
"A SpyLoan alkalmazások tolakodó pénzügyi alkalmazások, amelyek gyors és rugalmas kölcsönöket ígérnek a felhasználóknak, gyakran alacsony kamatlábakkal és minimális követelményekkel. Végső soron, ahelyett, hogy valódi pénzügyi segítséget nyújtanának, ezek az alkalmazások adósságspirálba és adatvédelmi jogsértésekbe sodorhatják a felhasználókat” – olvasható a McAfee jelentésében.
A SpyLoan alkalmazások az elmúlt négy évben váltak széles körben elterjedt problémává, de a McAfee arra figyelmeztet, hogy az utóbbi időben "gyors ütemben megnőtt a tevékenységük”. A kiberbiztonsági vállalat szerint a második negyedév vége és az idei harmadik negyedév vége között a SpyLoan alkalmazások és a fertőzött eszközök száma 75%-kal ugrott meg.
Az ESET kiberbiztonsági cég már tavaly figyelmeztetést adott ki a SpyLoan alkalmazásokról, amelyek közül 17-et megtaláltak a Google Play Áruházban. A szakértők már akkor arra biztatták az Android-felhasználókat, hogy töröljék az alkalmazásokat.
A felhasználókat arra is ösztönzik, hogy a szoftverek eltávolítása mellett alaposan vizsgálják meg az alkalmazásokat és azok fejlesztőit, mielőtt bármit letöltenek a személyes eszközeikre. A McAfee azt tanácsolja, hogy ellenőrizzék, hogy a fejlesztő be van-e jegyezve és rendelkezik-e engedéllyel a felhasználó országában, valamint olvassák el mások véleményeit, akik már letöltötték az alkalmazást.
A McAfee szerint a felhasználóknak alaposan át kell nézniük, hogy milyen engedélyeket adnak meg a letöltött alkalmazásoknak, és korlátozniuk kell ezeket. Emellett rendszeresen frissíteniük kell az eszközeiket, és óvatosnak kell lenniük az érzékeny információk megosztásával kapcsolatban. A felhasználók emellett jelenthetik azokat az alkalmazásokat, amelyeket csalónak gyanítanak, és kapcsolatba léphetnek a helyi hatóságokkal, ha kibertámadás áldozatává válnak.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Dobjon félre mindent: valaki nagyon gazdag lett, elvitték a főnyereményt a Hatos lottón Vasárnap este kihúzták a hatos lottó nyerőszámait, és az is kiderült, hogy született egy telitalálatos szelvény.
- Riadót fújt az FBI: ne küldjön üzeneteket Android és Apple telefonok között Kormányzati tisztviselők figyelmeztették az okostelefon-használókat, hogy hagyják abba az SMS-ek küldését az egyre növekvő kibertámadások fenyegetése miatt.
- Nem tudtuk, eddig mi hiányzott az életünkből: csodálatos hírünk van a Harry Potter rajongóknak Jövő nyáron kezdik forgatni a Warner Bros. londoni stúdiójában a Harry Potter-regényfolyamból készülő új sorozatot az HBO produkciójában.
- Ferenc pápa méregdrága pápamobilt kapott: 57 milliós luxus Mercedesszel közlekedik ezután A Mercedes vezérigazgatója, Ola Källenius, személyesen adta át Ferenc pápának az új szolgálati autóját, egy különleges elektromos G-osztályt, amelyet a Mercedes és a Vatikán közösen fejlesztett ki.