Hirdetés

Totális pokol jön a szomszédban: Ukrajna az egyik legdurvább offenzívával néz szembe a háború kezdete óta

Garai Kitti portré Garai Kitti

Az ukrán hadsereg főparancsnoka arra figyelmeztetett, hogy az ukrán erők a háború kezdete óta "az egyik legerősebb orosz offenzívával" néznek szembe, miközben Oroszország azt állítja, hogy újabb településeket foglalt el a keleti frontvonalon.

Oroszország folyamatosan halad előre a keleti Donbász térségében, amelyet Vlagyimir Putyin orosz elnök teljes egészében el akar foglalni. A Reuters nyílt forrásból származó adatokra hivatkozva arról számolt be, hogy Oroszország az elmúlt évben a leggyorsabb ütemben halad előre.

Olekszandr Szirszkij ukrán főparancsnok szombat reggel a Telegramon közzétett nyilatkozatában azt mondta, hogy a helyzet a frontvonalon "továbbra is nehéz”, és bizonyos területek "az ukrán egységek erőforrásainak folyamatos megújítását igénylik” - írja a CNN. 

Kijev erői - mondta - "a teljes körű invázió kezdete óta az egyik legerősebb orosz offenzívát tartják vissza”.

A hétvégén Oroszország bejelentette, hogy elfoglalta a Donyecki régió két települését – Kurakhivkát és Vyshnevét. Az ukrán tisztviselők egyelőre egyik állítást sem erősítették meg.

Vyshneve közel van Pokrovszkhoz, amely kulcsfontosságú logisztikai csomópont keleten, és az orosz offenzíva egyik fő célpontja.

Eközben az orosz dróntámadások folytatódnak, Ukrajna pedig felkészül egy nehéz télre, amely az energetikai infrastruktúrát már most súlyosan érinti.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, hogy Oroszország több mint 50 dróntámadást indított Ukrajna ellen vasárnapra virradóan. Hozzátette, hogy az elmúlt héten Oroszország több mint 900 bombát dobott Ukrajnára, továbbá mintegy 30 rakétát és közel 500 Shahed drónt vetett be Ukrajna különböző régióiban.

A közlemény szerint a támadások többsége polgári létesítményeket és kritikus infrastruktúrát célzott.

Zelenszkij az elmúlt hetekben további támogatást próbált szerezni, de eddig nem sikerült beleegyezést kapnia arra, hogy mélyebbre lőjenek Oroszország területén. Megismételte nyugati segítségkérését, és hozzátette a közleményben, hogy "ezek a támadások nem lettek volna lehetségesek, ha elegendő támogatást kaptunk volna a világtól.”

Zelenszkij figyelmeztetett, hogy „Oroszország fokozatosan növeli ezt a tevékenységet”, és hozzátette, hogy Moszkva továbbra is képes "nyugati komponenseket felhasználni erre a célra”. "Mindezt külföldről szállítják Oroszországnak” - folytatta Zelenszkij. "És sajnos kínai, európai és amerikai vállalatoktól származik - sok apró hozzájárulás az állandó orosz terrorhoz”.

A fejlemények Ukrajna számára kényes időszakban történnek. A jövő héten esedékes amerikai elnökválasztás határozza majd meg az Egyesült Államok Ukrajnával kapcsolatos politikáját, amely jelenleg fordulóponthoz érkezett. Ha Kamala Harrist választják meg, várhatóan nagyrészt folytatni fogja a Biden-kormányzat támogató politikáját. Donald Trump drasztikusan más álláspontot képviselve azt sugallta, hogy véget vet a Kijev háborús erőfeszítéseihez nyújtott támogatásnak, és azt állította, hogy "egy nap alatt" véget vetne a háborúnak. 

Közben úgy tudni, hogy Oroszország észak-koreai csapatokkal erősíti meg harcoló alakulatait. Az Egyesült Államok vezető tisztviselői a héten bejelentették, hogy akár 8000 észak-koreai katona is tartózkodhat Oroszország Kurszk régiójában, és várhatóan a következő napokban harcba szállnak Ukrajna ellen.

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés