Minden negyedik amerikai úgy érzi, hogy unalmas az élete egy új felmérés szerint. A Talker Research 2000 amerikai lakos körében végzett felmérést, amelyből kiderült, hogy a válaszadók több mint negyede – 27%-a – úgy érzi, hogy belefáradt a hétköznapi rutinba és az unalmas életbe.
A Storyteller Overland által az Amerikai Kalandok Hónapja alkalmából augusztusban készített felmérés szerint az átlagos válaszadó napi négyszer álmodozik valamilyen kalandról, de csak 10 százalékuk érzi úgy, hogy bármelyik napon benne lenne valamilyen kalandba.
A megkérdezett amerikaiak közül sokan arról számoltak be, hogy napi szinten mélyebb mentális terhektől szenvednek, nem csupán az unalomtól — beleértve a szorongást (38%), a fáradtságot (35%) és a frusztrációt (30%). A válaszadók több mint 60 százaléka pedig úgy fogalmazott, hogy „égető szükségük van arra”, hogy idén valami kalandba kezdjenek vagy kirándulásra menjenek – írja a New York Post.
„Az adatokat vizsgálva egyértelmű, hogy az amerikaiak vágynak arra, hogy kiszakadjanak a mindennapi rutinból” - mondta Summer Trammell, a Storyteller Overland vezetője.
A megkérdezettek közel fele úgy definiálta a kalandot, mint bármit, ami a mindennapi rutinból kiemeli őket, 30%-uk pedig azt mondta, hogy olyan élményt, ami miatt jobban értékelik az életet.
A három legfontosabb dolog, ami az amerikaiakat új kalandok keresésére készteti, a melegebb időjárás iránti vágy, a mindennapos, hétköznapi környezet unalma és az irigység - 33% mondta, hogy ha látja, hogy rokonai és barátai kirándulni mennek, az arra készteti őket, hogy ők maguk is kiránduljanak.
A július 1. és 8. között végzett online felmérésből az is kiderült, hogy a 42 év a tökéletes kor a kalandozáshoz: a válaszadók 36%-a mondta, hogy a kor előrehaladtával egyre kalandvágyóbbá vált. A válaszadók túlnyomó többsége - 83%-a - mégis azt mondta, hogy a kaland bármely életkorban jöhet.
Az amerikaiak többsége generációtól függetlenül évente négy-öt utazást tesz. És hajlandóak nagyon messzire utazni egy kis izgalomért. A válaszadók átlagosan azt mondták, hogy akár 27000 mérföldet is hajlandóak lennének megtenni azért, hogy egy kicsit kiszakadjanak a mindennapokból.
Az amerikaiak többsége úgy vélte, hogy egy hatnapos utazás az ideális idő egy kalandhoz, és 18%-uk Hawaiit jelölte meg népszerű úti célként - ezt követi Kalifornia (16%), Florida (14%), Alaszka (13%) és Colorado (11%). New York a hatodik helyen végzett 10%-kal.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Hatalmas áttörés: Elon Musk legújabb agyi chipjével a vakok visszanyerhetik a látásukat Elon Musk Neuralink nevű cége megkapta az "áttörést jelentő eszköz” státuszt egy olyan implantátumra, amelynek célja, hogy vak betegek visszanyerjék látásukat.
- Megvan a hosszú élet titka: döbbenetes, de így tényleg lassíthatod az öregedést Az utazás késleltetheti az öregedési folyamatot, és javíthatja a fizikai és mentális egészséget - derült ki a Journal of Travel Research című folyóiratban megjelent új tanulmányból, amelyet az ausztráliai Edith Cowan Egyetem (ECU) kutatói végezték el.
- Fáradt, fáj a feje és még lázas is? Lehet, hogy elkapta a Covid új variánsát Az XEC-variánst még júniusban azonosították a szekemberek és az előrejelzések szerint hamarosan domináns típussá válhat Európában.
- Előbb vagy utóbb mindenkibe ültetnek agyi chipet? Rengeteg tudós dolgozik azon, hogy olyan agy-számítógép interfészeket fejlesszenek, amelyek a memóriavesztéstől kezdve a beszédhibákon át a bénulásig mindenre alkalmazhatóak. Elon Musk, a Neuralink egyik alapítója pedig azt mondta, hogy a vállalatának hosszú távú cálja az, hogy "szuperképességeket adjon az embereknek." De vajon előfordulhat az, hogy a jövőben mindnyájan egy chippel a fejünkben éljünk?