Szinte titokban jött hatalmas bejelentés az Orbán-kormánytól, az Ön rezsijét is érintheti
Az utóbbi időszakban feszülten figyelhették a híreket a napelemesek, ám most úgy tűnik, megvan, nagyjából hogyan is nézhet ki a szeptember 7-e után telepített rendszerek esetében alkalmazott bruttóelszámolás.
Ahogy korábban a Naphire.hu is beszámolt róla, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt szerdai kormányinfón bejelentette, hogy tíz évig a korábbi elszámolási rend szerint működhetnek azok a napelemek, amelyekre szeptember 7. előtt adtak le igénylési kérelmet. Korábban, augusztusban még arról írtunk, a napelemrendszerben 10 éven át nem éves szaldó elszámolás lesz, hanem havi szaldó elszámolás, és már a következő év elejétől.
Most a Portfolio azt írja, ismét egyeztetett a napelemesek érdekképviseletével az Energiaügyi Minisztérium, és itt rögzítették, hogy a korábbi lehetőség, miszerint aki szeptember 7-ig jelezte a telepítési, vagy bővítési tervét, azok még mind 10 évig az éves szaldó szerinti elszámolásba kerülhetnek a telepítéstől számítva, nem csak a lakossági napelemekre érvényes, hanem a kisvállalati és ipari rendszerekre is.
Bejelentették, hogy az a 35 ezer háztartás, amelynek a helyreállítási programos EU-s pályázatában kötelezően a bruttó elszámolási rendszerbe kellett volna kerülnie, mégsem kerül át, hanem a feltelepítéstől számítva 10 évig éves szaldóban maradhat.
A bruttóelszámolás kapcsán pedig közölték, hogy az öt forintos árambetáplálási ár mellett lesz olyan ösztönző a rendszerben, hogy tényleg érdemes legyen majd betáplálni.
A Magyar Napelem Napkollektor Szövetség alelnöke, Szilágyi László elmondta, arra kérték Steiner Attila államtitkárt, hogy tisztázza a rendszerhasználati díj számítása kapcsán felmerült kételyeket. Így megerősítette a kormányzati oldal, hogy az éves szaldó elszámolásban a napelemes felhasználók a rendszerhasználati díjat csak a szaldó elszámolás különbözete után, kizárólag a többletfogyasztásra számítva fizetik meg. A termelő nem fizet az általa termelt energia után.
Kapcsolódó cikkek
- Robbant a bomba Heves megyében, Lázár János is beszállt Tízmillió forintba került, hogy Heves vármegyében legyen zenélő út, ám a lakók már nem bírják tovább, hogy egyfolytában a Nélküled című szám szól a közelben. Most aláírásgyűjtéssel akarják elérni, hogy beszüntessék a zenélést, de beérnék egy zajvédő fallal is. Lázár János is beszállt a vitába és azt mondta: ha a helyiek nem akarják, akkor nem zenél tovább az út.
- Itt vannak a részletek: Orbán Viktornál is jóval többet keres a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője Kiderült, mennyit keresnek a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezérkarának tagjai. Mint ismert, Orbán Viktor a júliustól érvényes emelés óta havi bruttó 4,77 millió forintot kap, most pedig kiderült, hogy a hivatal elnöke még ennél is több pénzt vihet haza.
- Mi a fene történik az M7-esen? Erre nem voltunk felkészülve Újabb lezárásra kell számítani az M7-esen, nem lsz könnyű közlekedni az autópályán a következő időszakban.
- Hatalmas bejelentést tett az OTP, félmillió forintot lehet most nyerni Az OTP Bank bejelentette, hogy újra indult az OTP Class pályázat, amelyre általános és középiskolai osztályok jelentkezhetnek. A szakmai zsűri osztályonként félmillió forint támogatást ítél meg négy osztálynak, mellyel közelebb kerülhetnek céljaik megvalósításához. A hitelintézet közösségépítés, valamint iskolai környezet fejlesztés kategóriában várja a nevezéseket.