A Meta vezetője, Mark Zuckerberg meglátogatta Donald Trumpot a Mar-a-Lago-i üdülőhelyén, ami újabb bizonyítéka annak, hogy az egykor fagyos viszonyuk láthatóan javulni kezdett.
A megválasztott elnök már szoros, kiemelt kapcsolatot ápol a technológia egy másik vezető alakjával, az X-tulajdonos (korábban Twitter) Elon Muskkal.
Történelmileg azonban Trump és Zuckerberg között nem volt ilyen szoros a kapcsolat - Zuckerberg ugyanis a kapitóliumi zavargások után kitiltotta Trumpot a Facebookról és az Instagramról, majd Trump börtönnel fenyegette meg a Meta főnökét, ha beavatkozik a 2024-es elnökválasztásba - adta hírül a BBC.
A közelmúltban azonban voltak arra utaló jelek, hogy a kettőjük között kialakult feszült kapcsolat elkezdhet javulni, ami abban csúcsosodott ki, hogy Zuckerberg a minap a megválasztott elnök floridai kastélyában együtt vacsorázott a megválasztott elnökkel.
- mondta a Meta szóvivője. "Ez egy fontos időszak az amerikai innováció jövője szempontjából” - tették hozzá a közleményben.
Börtönveszély
Hivatkozás másolásaAugusztusban Trump egy könyvben azt írta, hogy Zuckerberg "élete hátralévő részét börtönben fogja tölteni”, ha megpróbálna beavatkozni a 2024-es amerikai választásokba.
A megválasztott elnök azonban később enyhített az álláspontján: októberben egy podcastban azt mondta, "jó”, hogy Zuckerberg "kimarad a választásokból”, és megköszönte neki a személyes telefonhívást, miután merényletet kíséreltek meg ellene.
Voltak arra utaló jelek is, hogy Zuckerberg megpróbál előzékenyebb lenni a leendő amerikai elnökkel szemben.
Trumpot 2021-ben tiltották ki a Meta platformokról, a Facebookról és az Instagramról, amiért a cég szerint "dicsérte a január 6-i, a Capitoliumban erőszakos cselekményekben részt vevő embereket”.
Ezt a felfüggesztést azonban azóta feloldották.
Idén augusztusban Zuckerberg arról beszélt, hogy sajnálja, hogy a Joe Biden fiáról, Hunterről szóló állításokkal kapcsolatos tartalmakat, amelyek a 2020-as elnökválasztás előtt jobboldali beszédtémát jelentettek az Egyesült Államokban, eltávolította a hírfolyamból.
Azt is elmondta, hogy nem fogja többé a választás lebonyolítását támogatni, miután egy 2020-as 400 millió dolláros adományt egyesek az adományozási korlátok kijátszásának tekintettek.
Zuckerberg elmondta, hogy adományait úgy alakította ki, hogy azok pártatlanok legyenek, és célja az volt, hogy a választások során semleges maradjon.
A nagy tech-haverok
Hivatkozás másolásaNem ismert, hogy a két férfi miről tárgyalt a Trump floridai otthonában eltöltött vacsora során.
A Meta azonban az elmúlt években egyre szigorúbb szabályozással nézett szembe, többek között a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) által 2020-ban indított trösztellenes ügyben.
Ennek ellenére Zuckerberg és a megválasztott elnök látszólag javuló kapcsolatát teljesen háttérbe szorította Trump Elon Muskhoz való közelsége.
Trump és az X tulajdonosának szoros kapcsolata több mint 100 millió dollár kampányadományt eredményezett, a milliárdos és szuperrajongói támogatásával együtt.
Kapcsolatuk olyan szoros, hogy egyesek Muskot "First Buddy”-nek nevezték el, az elnök feleségének First Lady elnevezésére utalva.
Ez végül oda vezetett, hogy a milliárdost egy új kormányzati hatékonysági minisztérium (Doge) élére helyezték, ami nemcsak a kormányzati politikára, hanem az üzleti birodalmát fenyegető szabályozásra is befolyást adhat neki.
Zuckerberg és Musk azonban régóta rivalizálnak egymással.
Nézeteltéréseik egy része komoly üzleti ügyekből ered, mint például a 2016-os sikertelen együttműködés, amikor a SpaceX rakétája felrobbant, miközben egy Facebook-műholdat szállított.
A viszálykodásuk végül egy potenciális ketrecharcról szóló szópárbajba torkollott.
Bár nyilvánosan egyikük sem hátrált meg, nem tűnik valószínűnek, hogy a milliárdosok harca valaha meg fog történni.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- "Egy atomhatalmat nem lehet legyőzni" - Rémisztő üzenetet jött Oroszországból Az Oresnyik hiperszonikus rakétával végrehajtott csapás azt üzente a Nyugatnak, hogy álljon le Ukrajna katonai támogatásával, mert közeledik az idő, amikor az Egyesült Államokat és a NATO-t az ukrajnai konfliktus közvetlen részeseként kell majd elismerni - jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes szerdán az RT televízió műsorában.
- Putyin rémisztő üzenetet küldött az egész világnak Oroszország minden rendelkezésére álló eszközt be fog vetni, ha Ukrajnának nukleáris fegyvere lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin csütörtökön Asztanában, a kazahsztáni állami látogatását és a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (ODKB) csúcstalálkozóját követő csütörtöki sajtótájékoztatóján.
- Most jött: Izrael a tűzszünet kezdete után kezdett támadásba Dél-Libanonban Az izraeli légierő a Hezbollah síita mozgalom egyik feltételezett fegyverraktárát támadta Dél-Libanonban a tűzszünet hajnali hatályba lépése után - közölte csütörtökön a hadsereg (IDF) szóvivője.
- Egy titkos "iráni záradék" is szerepel a libanoni fegyverszüneti megállapodásban A Libanon és Izrael között megszülető fegyverszüneti megállapodásnak van egy olyan kikötése is amerikai részről, hogy ha a zsidó állam esetleg támadást indítana Irán ellen, erről a lehető leghamarabb értesíti az Egyesült Államokat.