A MÁV többet nem közöl részletes adatokat a késésekről.
Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom vezetője legújabb posztjában arról írt, hogy a MÁV eltüntette a vonatok késési adatait az oldaláról, 2024 szeptemberétől pedig egyáltalán nem is közöl ilyesféle adatokat az emberekkel – írja az Index.
Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom vezetője ismét a MÁV hiányosságairól posztolt közösségi oldalán, viszont ezúttal nem a szolgáltatásokkal, inkább az adatszolgáltatásokkal akadtak gondjai. Vitézy ugyanis felfedezte, hogy a szeptemberi menetrendszerűségi adatokat egyszerűen nem közölte az állami társaság, míg a korábbi, visszanézhető adatokat egyszerűen elrejtették.
„Úgy tűnik, Lázár János leszólt, hogy nem akar többet hallani a vonatok késéséről, mert egy hónapnyi kínos hallgatás után ma már büszkén be is jelentette a MÁV: többé nem publikálják a részletes késési adatokat – biztos ismét annyit késtek az InterCity-k, hogy újabb negatív rekord dőlt meg” – írta posztjában a korábbi főpolgármester-jelölt.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!