Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nagyon kemény beszédet mondott a parlamentben.

"Azt kell mondanunk, hogy 2021-ben tévesztettünk utat, és ezt sajnos folytattuk 2022-ben" - mondta Matolcsy György jegybankelnök a Blikk tudósítása szerint.
Az MNB elnöke Orbán Viktor miniszterelnök és a kormánya ellen is durva kritikát fogalmazott meg.
Megfogalmazása szerint a 3,9 százalékos költségvetésihiány-cél inflációt fog gerjeszteni, a kamatkiadások a GDP 4,6 százalékára nőnek, ami egy “csapdahelyzet”.
A jegybankelnök úgy gondolja, hogy a gazdasági helyzeten rontottak az ársapkák, és elmaradt az egészségügyi reform is. Nem szabadott volna elereszteni a költségvetési hiány. Matolcsy úgy véli, hamarosan Románia is lehagyja Magyarországot gazdasági szempontból, ahogyan ezt eddig megtette Portugália és Lengyelország is.
Az Orbán Viktorhoz megfogalmazott kritikája szerint a a hibák egy része a gazdasági mérések eredményei ellenére meghozott döntések miatt következett be.
“Sértődött a jegybankelnök? Frusztrált? Összeveszett a miniszterelnökkel? Nem, isten őrizz! Elvi ellentét van a jegybank és a kormány között” - mondta Matolcsy György.
Kapcsolódó cikkek
- Mi történt? Mindent lecserélt Karácsony Gergely a pártjában Rendkívüli bejelentetést tett a Párbeszéd: új névvel és új logóval folytatják tovább a munkát.
- Katasztrófavédelem: Elhunyt Meilinger István Életének nyolcvankilencedik évében elhunyt Meilinger István nyugállományú tűzoltó alezredes.
- Szörnyű tragédia a Keletiben, a metrót is leállították A Keleti pályaudvaron elgázolt egy embert a 2-es metró, leállt a közlekedés.
- Érkezik a hózápor, nézze meg, meddig tart a tavasz Hétfőn markáns hidegfront vonul át hazánk felett, hózáporok kialakulására is számítani kell