Hivatalosan is új csapadékrekord született: a Veszprém vármegyei Bakonybélben 71 milliméter csapadék hullott 24 óra alatt, ami önmagában meghaladja az átlagos januári csapadékösszeget - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a közösségi oldalán.

Az észlelőállomások adatai alapján a Bakonyban esett a legtöbb eső. Bakonybélben kedd reggelig 71,1 milliméter gyűlt össze, így tehát új napi csapadékrekord született - írták.
Az adott napra vonatkozó eddigi csapadékrekord 48,6 milliméter volt, még 1959-ből, akkor Kemence állomáson mérték ezt a mennyiséget.
Az időjárással kapcsolatban arról már írtunk, hogy a Dunántúlon az özönvíz mellé megérkezett a viharos szél is, ami miatt több helyen fák dőltek az autókra.
Kapcsolódó cikkek
- Ennek a hírnek örülni fog minden dízeles Péntektől tovább csökken a gázolaj ára.
- Rejtélyes robbanás történt Hevesben Senki sem tudja, hogy mi történhetett, ám sokan úgy vélik, földrengéshez hasonló hangrobbanás volt hallható a minap.
- Embertelen hideg volt a Bükkben Mínusz 25,1 Celsius fokot mértek a Bükk-fennsíkon.
- Nézzék, mit művel a forint - még olcsóbb lett az euró Erősödött a magyar fizetőeszköz, 392 forint alatt egy euró.