Az észak-olaszországi Trento autonóm megye vezetése május 11-ei hatállyal ismét rendeletet adott ki a JJ4 jelű nőstény medve leöléséről, amelyik április elején halálra marcangolt egy futót az észak-olaszországi Trentinóban - közölték a trentói hatóságok pénteken.
Maurizio Fugatti megyei elnök az április elejei tragédiát követően rögtön elrendelte a medve kilövését, de a végrehajtást egy közigazgatási bíróság április 14-én állatvédő szervezetek nyomására felfüggesztette.
A medve leöléséről szóló újabb, csütörtökön meghozott rendelet május 11-éig ugyanakkor felfüggeszti az abban foglaltak végrehajtását, a nőstény medve sorsa ugyanis az akkorra kitűzött bírósági tárgyaláson dől majd el.
A rendeletben leszögezik, hogy az állat kilövését "amilyen gyorsan csak lehet, véghez kell vinni", amint a körülmények ezt lehetővé teszik. A közbiztonság érdekében, megelőző intézkedésként "észszerűbb inkább megölni az állatot, mintsem, hogy a legkisebb kockázatát is megadjuk annak, hogy a medve újabb emberrel kerüljön kapcsolatba" - olvasható a dokumentumban.
A tragikus eset éles vitát robbantott ki Olaszországban a medvékkel kapcsolatban. A trentinói hatóságok adatai szerint 2021-ben száz medve élhetett a térségben, és a tartomány vezetése az állományt mintegy felére csökkentené, az agresszív állatokat kilőnék. A szlovén sajtó a múlt hét végén közölte, hogy az olasz környezetvédelmi minisztérium külföldre szeretne áttelepíteni barnamedvéket a Trentino-Alto Adige régióból, és megkérhetik Szlovéniát, hogy fogadjon be néhány példányt.
A JJ4 jelölésű medvét az áprilisi tragédiát követően befogták, azóta egy elkerített rezervátumban van.
Kapcsolódó cikkek
- Íme a legdurvább helyzetek, amiket szállodai dolgozóknak kellett átélni Sokaknak a szállodák egyet jelentenek a kikapcsolódással, feltöltődéssel, de a dolgozóknak, akik kényelmünkről gondoskodnak, cseppet sincs könnyű dolga.
- Ezt nézzék: majdnem egy hetes hosszú hétvége jöhet hamarosan Ha ez igaz, nagyon jó dolgunk lesz 2024-ben.
- Több tízmillió forintba kerül megmászni a Mount Everestet Több tízmillió forintot költenek arra a hegymászók, hogy feljussanak a világ legmagasabb pontjára.
- Hét évtizede állt először ember a világ tetején 70 éve ért elsőként az Everest csúcsára az új-zélandi Edmund Hillary és nepáli társa, Tenzing Norgay.