Hirdetés

A pillanat, amikor Forgács Gábor és Vujity Tvrtko életútja örökre összeforrt

Nap Híre portré Nap Híre

Mint azt a naphire.hu is megírta, hétfő reggel 76 éves korában meghalt Forgács Gábor színész, humorista, szinkronszínész. Vujity Tvrtko a Facebook-oldalán búcsúzott el Forgács Gábortól, és azt írta, hogy a színész volt az ő személyes hőse.

Fotó: Facebook/Vujity Tvrtko
Fotó: Facebook/Vujity Tvrtko

Isten Veled, személyes hősöm! Forgács Gábor 1947-2024! Isten nyugosztaljon, Művész Úr!

- írta Tvrtko, aki egy 2022-es bejegyzését is megosztotta, melyben arról írt, hogy Forgács Gábor lett az élete egyik hőse. 

"Történetem főszereplője Magyarország egyik legfoglalkoztatottabb szinkronszínésze, a híres humorista és színész, ám számomra „csak” az EMBER: Forgács Gábor, aki akkor állta meg a helyét, amikor legkevésbé számított rá, s lett ezzel életem egyik HŐSE!" - fogalmaz az újságíró, ki elárulta: 1991 őszén egy éjszaka örökre összeforrt az életújra a szinkronszínészével. 

Tvrtko leírta, hogy azon a napon az akkori Jugoszláviában, mai Horvátországban körbezárták a térséget és kegyetlen bombázás vette kezdetét, ő pedig a helyi rádió pincéjében, egy zongora alatt húzta meg magát. Éjszaka volt, az épület rengett a becsapódásoktól, és csak a robbanások villanásai látszódtak a vaksötétben. Az újságíró elmondása szerint nagyon félt, és tudta jól, ha a közelükben álló adótornyot is eltalálják, akkor vége az összeköttetésnek a külvilággal. 

Az óvóhely telefonján tárcsázni kezdtem, folyamatosan hívtam az egyetlen olyan magyar rádiós számot, amit jól ismertem a reklámokból: ez az akkori Danubius száma volt. Egyszer csak felvették a túloldalon, a stúdió jelentkezett... Azon a napon Forgács Gábor pontosan ugyanúgy kezdte meg a műsorát, ahogy szokta: vidáman, viccesen, lendületesen. 44 éves volt akkor, ereje teljében, megannyi színpadi és színpadon kívüli szereppel a háta mögött. A műsorvezetés új volt számára, de rutinból megoldotta. Élvezte és szerette. Két zeneszám között jókedvet sugárzott az éjszakai adásban őt hallgató embereknek. Ebbe a vidám műsorba csörgött bele a véres háború telefonja

- részletezte az újságíró, aki azt is hozzátette, hogy Forgács ötször elmondatta a nevét, ugyanis tudni akarta, hogy nem egy rossz vicc alanyává válik éppen. 

Amikor Forgács meggyőződött arról, hogy Tvrtko valós személy, a hívás is valós és a történet is, átrohant a technikai helyiségbe, ahol a hangmérnökkel előbányásztak egy úgynevezett magot, felfűzték a rajta lévő szalagot a magnóra, majd a színész pillanatok alatt riporterré vált és azt mondta Tvrtkonak, hogy mondja el még egyszer, amit mondott. 

Elmondtam. Forgács Gábor a szalaggal azonnal felrohant a Magyar Rádió központi hírszerkesztőségébe, a felvételt nem sokkal később adni kezdte a Kossuth Rádió és a Petőfi Rádió. Pár órával később a külügyminisztériumból telefonáltak a rádióba, engem közben Londonból hívtak, miközben Forgács Gábor egész nap azt mondta mindenkinek: "Bent van egy magyar fiú a háborúban!"

- számolt be a történetről az újságíró két évvel ezelőtt a közösségi oldalán. Tvrtko azután tette közzé ezt a történetet, hogy előtte pár héttel találkozott az akkor 74 éves Forgács Gáborral, aki rákbetegséggel küzdött. 

Tvrtko a bejegyzés végén köszönetet mondott Forgács Gábornak: "Életem végéig hálás leszek azért, amit értem tettél!" Forgács Gábor szerepelt Vujity Tvrtko "Életem filmje" című filmjében is, melyben elmondta, hogyan élte meg mindazt békében és nyugalomban, amit az újságíró a háborúban, bombázások közepette. 

Tvrtko egyébként ebben a filmben úgy fogalmazott: "az, hogy akkor a Magyar Külügyminisztérium értesült a létezésemről, életmentő volt. És ezt Forgács Gábornak köszönhetem." 

Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés