Egy kiberbiztonsági szakértő elárulta, hogy mi az a négy szó, amire soha nem szabad rákattintani, ha felugrik egy ablak miközben netezünk, ugyanis könnyedén megszerezhetik a bankszámlánk adatait.
A hackerek rendszeresen kémprogramokat használnak arra, hogy figyelemmel kísérjék az online szokásainkat. Ha egy felugró ablakban „ráveszik” arra az áldozatot, hogy bármire kattintson, akkor gyakorlatilag egy kémprogramot töltetnek le a gyanútlan felhasználóval, amivel aztán hatalmas károkat okozhatnak - írja a Daily Mail.
A McAfee kiberbiztonsági szakértője éppen ezért elárulta, hogy mi az a négy szó, amire soha nem szabad rákattintani egy felugró ablakban:
- Elfogadom
- OK
- Nem
- Igen
Ezek azok a gombok, amire ha rákattintunk, akkor automatikuson elindítjuk a kémprogram letöltését. A program pedig rögzítheti a személyes adatainkat, például a felhasználóneveket, jelszavakat és hitelkártyaszámokat. A szakértő azt tanácsolja, inkább mihamarabb zárjuk be az előugró ablakot a piros X megnyomásával, vagy zárjuk be teljesen a böngészőt.
Bár annak is fennáll a lehetősége, hogy a hacker más módon telepítse a kémprogramot az áldozat eszközére, azonban sokan maguktól sétálnak bele a csapdába a felugró ablakokon keresztül.
A kiberszakértő figyelmeztet: soha ne töltsünk le olyan fájlokat, amelyek nem megbízható forrásból származnak.
Máshogy is védekezhetünk
Hivatkozás másolásaA szakértő szerint az operációs rendszer naprakészen tartásával is megőrizhetjük valamelyest a biztonságunkat az online térben. Mint mondta, nagyon fontos a szoftverfrissítések telepítése, ugyanis gyakran tartalmaznak olyan fejlesztéseket, amelyek az eszköz sebezhetőségeit javítják, így a rosszindulatú szoftverek nehezebben tudják átvenni az uralmat. És nem árt meggyőződni arról, hogy a webböngésző legújabb és legbiztonságosabb verzióját használja-e.
Túl járnak az eszünkön a hackerek
Hivatkozás másolásaAhogy arról a naphire.hu is beszámolt, az elmúlt évben már 24 milliárd felhasználónév és jelszókombináció volt a kiberbűnözők kezében, ami 65 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az ESET elemzése szerint ráadásul idén tovább nő az ellopott azonosítók száma.
Kapcsolódó cikkek
- "Az emberek 99%-a nem tudja, hogy a dezodor ölhet" - felvilágosító kampányt indítottak a szülők, miután a 14 éves lányuk meghalt Aeroszolos dezodor belélegzése miatt halt meg a Derbyből származó 14 éves Giorgia Green. A fiatal lánynak leállt a szíve, miután 2022 májusában a hálószobájába befújta a dezodort. A lány családja azóta több eseményt is szervezett Giorgia emlékére, ezeken több ezer ember figyelmét hívták már fel a veszélyre.
- Rendkívüli üzenet érkezett minden magyar számára: így tudnak rengeteg pénzt spórolni A tranzakciós illeték emelést a legtöbb bank jövőre áthárítja az ügyfelekre. Épp ezért lesz kiváltképp fontos átnézni a januárban megkapott banki díjkimutatást és kiszámolni, nem járunk-e jobban, ha bankot váltunk – hívja fel a figyelmet Gergely Péter.
- Tóth Andi sokkoló vallomást tett: "ma már sokkal jobb mindenkinek" Tóth Andi a főzősműsora legújabb részében arról is mesélt, hogy hogyan tölti a karácsonyt, illetve hogy gyermekkorában rengetegszer nem vot túl élvezetes az ünnep.
- Falusi Mariann elképesztően szürreális élményről számolt be A PaDöDő énekesnője egészen elképesztő történetet osztott meg Sváby Andrással.