Kormányzati tisztviselők figyelmeztették az okostelefon-használókat, hogy hagyják abba az SMS-ek küldését az egyre növekvő kibertámadások fenyegetése miatt.
Az NBC News szerint kínai származású gyanúsítottak, akiket „Salt Typhoon” néven emlegetnek, idén feltörték olyan telekommunikációs cégek rendszereit, mint az AT&T, a T-Mobile és a Verizon, hogy kémkedjenek ügyfelek után. Ez az egyik legnagyobb hírszerzési szivárgás az ország történetében.
Szerdán a Fehér Ház bejelentette, hogy legalább nyolc nagy amerikai telekommunikációs vállalatot érintettek ezek a kiberkémkedési támadások, amelyek „folyamatban vannak, és valószínűleg nagyobb mértékűek, mint azt korábban gondolták” – írja a New York Post.
„A javaslatunk nem új: a titkosítás a barátunk, legyen szó üzenetküldésről vagy titkosított hangkommunikáció használatáról, ha erre lehetőség van” – mondta Jeff Greene, a Kiberbiztonsági és Infrastruktúra-biztonsági Ügynökség (CISA) kiberbiztonsági igazgatóhelyettese. „Még ha az ellenfél képes is lehallgatni az adatokat, ha azok titkosítva vannak, az lehetetlenné teszi [azok felhasználását]” – tette hozzá.
Az FBI egyik neve elhallgatását kérő tisztviselője azt tanácsolta, hogy a felhasználók, akik biztonságosabb kommunikációs módszereket keresnek, olyan mobiltelefonokat válasszanak, amelyek automatikusan kapják a legfrissebb operációs rendszer-frissítéseket, felelősen kezelt titkosítást használnak, és erős, adathalászatnak ellenálló kétfaktoros hitelesítést alkalmaznak személyes fiókjaikhoz.
Azt is felfedték, hogy a kiberbűnözők háromféle adatot értek el: hívásnaplókat és metaadatokat, élő telefonhívásokat, valamint bizonyos rendszereket, amelyeket a bűnüldöző szervek használnak kommunikáció nyomon követésére.
A múlt hónapban Mike Rounds szenátor (R-S.D.), az amerikai fegyveres erők bizottsága kiberbiztonsági albizottságának tagja arra figyelmeztetett, hogy „hacsak nem egy speciális alkalmazást használ”, bárki „ellenőrzés alá kerülhet” a kínai kormány által, annak ellenére, hogy az ország tagadja a kiberkémkedési támadásokat.
Míg a Google Messages és az iMessage végpontok közötti titkosítást kínálnak, az iPhone-ok és Androidok közötti üzenetek nincsenek védve, és potenciálisan ki vannak téve a hackerek támadásainak. Ehelyett a felhasználók letölthetnek olyan alkalmazásokat, mint a WhatsApp és a Signal, hogy titkosított üzenetküldésen keresztül kommunikáljanak.
Greene arra bátorította az amerikaiakat, hogy „használják a titkosított kommunikációkat, ahol csak lehet,” mivel a tisztviselők nem biztosak abban, hogy minden rosszindulatú szereplőt eltávolítottak a telekommunikációs hálózatokból.„Nem mondhatjuk biztosan, hogy az ellenfelet eltávolították. Nyomon követjük őket… de nem mondhatjuk biztosan, hogy mindent tudunk, és a partnereink sem” – tette hozzá Greene.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!