Zabálás, tetoválás, mentális betegségek színlelése: bármit megtesznek a dél-koreai férfiak, hogy megússzák a katonaságot
Mint arról a Nap Híre is beszámolt: Egy dél-koreai férfi úgy akarta elkerülni a katonai szolgálatot, hogy a bevonulás előtt annyit zabált, amennyit csak bírt, hogy a mérésnél az alkalmatlanul túlsúlyos kategóriába kerüljön. A hatóságok azonban rájöttek a trükkre és börtönbe akarták küldeni. Azt csak úgy úszta meg, hogy megígérte, teljesíti a kötelező katonai szolgálatot.
A nyilvánosan nem megnevezett férfit egy év börtönre és két év felfüggesztettre ítélte egy szöuli bíróság az ország katonai szolgálatáról szóló törvény megsértése miatt. A férfit tavaly júniusban tiltották el a szolgálattól, miután 102 kilogrammos testsúllyal elhízottnak minősítették egy mérésen. "A vádlott szándékosan magas kalóriatartalmú ételeket fogyasztott, az addigi adagjainak a méretét pedig megduplázta, emellett igyekezett elkerülni minden fizikai megerőltetést és direkt sok vizet ivott a mérések előtt, hogy még azzal is növelje a súlyát" – állapította meg a bíró az ítéletben.
A férfi, akinek az életkorát sem hozták nyilvánosságra, megfogadta, hogy teljesíteni fogja a katonai szolgálatot. A férfit egy barátja biztatta ennek az étrendnek a kialakítására, őt bűnpártolásért és felbújtásért ítélték hat hónap felfüggesztett börtönbüntetésre. A koreai háború óta bevett szokás Dél-Koreában, hogy 28 éves koráig minden arra alkalmas férfinak legalább 18 hónapot kell szolgálnia a hadseregben – emlékeztet a CNN.
Ez a "szokás" már régóta nagyon komoly vitákat generál az országban – az Amnesty International szerint már több száz olyan embert vetettek börtönbe az évek során, akik megtagadták a szolgálatot, sokan lelkiismereti okokból. Emellett több sportoló és zenész karrierjét is derékba törte, köztük a K-pop fiúzenekar, a BTS tagjainak karrierjét. A fiatal férfak pedig minden lehetséges módon megpróbálnak kibújni a behívó alól: szándékosan meghíznak vagy lefogynak, mentális betegséget színlelnek, összetetováltatják az egész testüket vagy akár öncsonkítást követnek el. A hadsereg azonban azóta már sokkal megengedőbb a tetoválásokkal szemben, így már az sem kiskapu.
A szabály azonban továbbra is él és virul, miközben egyre hevesebb vitákat generál, gyakran még a két nem között is. A nők ugyanis mentesülnek a kötelező katonai szolgálat alól, az önkéntesek száma pedig mindössze 3,6 százalék. Ez sok férfit igencsak feldühített, köztük egy hangos antifeminista csoportosulást is, akik szerint a sorozás tisztességtelen előnyt biztosít a nőknek az egyébként is hiper-kompatitív munkaerőpiacon is. Sokan azt is felhánytorgatják, hogy a nők sokkal nagyobb arányban tanulnak tovább, és ez nem igazságos a férfiakkal szemben, akiknek szintén hagyni kellene, hogy követhessék az álmaikat.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!
Kapcsolódó cikkek
- Karácsony alkalmával nagyobb veszélyben vagyunk, mint eddig bármikor: ezekre nagyon érdemes odafigyelni Szinte minden magyar válaszadó (97%) tervez online vásárlást az év végi ünnepek közeledtével – derül ki a Visa friss kutatásából.
- "Mi vagyunk Azahriah” – Egy szupersztár története hamarosan a mozikban! Hiába jelentette be Azahriah, hogy pozsonyi koncertje volt az utolsó, a népszerű énekes mégsem tűnik el a rajongók szeme elől: most a mozivásznon folytatódik a története. A "Mi vagyunk Azahriah” című film, Mazzag Izabella első egész estés alkotása, november 28-tól látható a hazai mozikban, és egészen új szemszögből mutatja be Magyarország első szupersztárját.
- Teljes sokkban Szoboszlaiék leggazdagabb riválisa, otthon kaptak ki a West Hamtől A West Ham United 2-0-ra nyert Newcastle-ban az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.
- Rendkívüli hír: kiderült, hova menekült Bassár el-Aszad Bassár el-Aszad volt szíriai elnök Moszkvában tartózkodik, és menedékjogot kapott Oroszországban - közölték egybehangzóan orosz hírügynökségek vasárnap este egy Kreml-beli forrásra hivatkozva.