Cate Blanchett „mélységesen aggódik” a mesterséges intelligencia (AI) hatása miatt.
Az ausztrál színésznő vasárnap Laura Kuenssberggel beszélgetve így nyilatkozott: „Figyelem ezeket a robotokat és a sofőr nélküli autókat, és nem igazán tudom, mit hoz ez a számunkra”.
Az 55 éves Blanchett új filmjét, a Rumours-t népszerűsítette – egy apokaliptikus vígjátékot, amely világvezetőknek egy erdőben rekedt csoportjáról szól.
„A filmünk egy édes kis dokumentumfilmnek tűnik ahhoz képest, ami a világban történik”
– mondta a kétszeres Oscar-díjas sztár a BBC-nek.
Arra a kérdésre, hogy aggódik-e a mesterséges intelligencia munkájára gyakorolt hatása miatt, azt mondta, hogy „kevésbé aggódik” emiatt, inkább „az átlagemberre gyakorolt hatása” aggasztja.
„Én értünk, mint fajért aggódom, ez sokkal nagyobb probléma”.
Hozzátette, a mesterséges intelligencia fenyegetése „nagyon is valós”, mivel „bárkit teljesen lecserélhet”.
„Felejtsd el, hogy színész-e vagy sem, ha három-négy másodperces felvételt készítettél magadról, a hangodat le lehet másolni”.
A színésznő, aki két Oscar-díjat nyert az Aviátor és a Blue Jasmine című filmekben nyújtott alakításaiért, azt mondta, hogy szerinte a mesterséges intelligencia fejlődése „kísérletezés a maga kedvéért”.
A Rumours című filmben Blanchett Németország kancellárját alakítja, aki a G7-ek csúcstalálkozójának házigazdája.
Elmondta, a politikai karakterek nem valós politikusokon alapulnak.
A film rendezője, Guy Maddin hozzátette, szándékosan nem tárja fel a szereplők ideológiáját vagy allegóriáit, mert „a film értelmének megteremtésekor arra teszünk kísérletet, hogy a közönség kivetítsen rá egy üzenetet, egy tanulságot, hogy megtalálja benne önmagát”.
Maddin kifejtette, hogy a karakterek megalkotásának „a puszta megvetésből” kezdett neki, de a film előrehaladásával egyre nevetségesebb dolgok történnek, és „egy kicsit együttérzel velük”.
„Nem sokáig politikusok, a struktúrák, amelyek világvezetővé teszik őket, hihetetlenül gyorsan elpárolognak” – mondta Blanchett.
„Aminek tanúja vagy, az az, hogy nem tudják, kik ők, és ez része annak a mesterségességnek, hogy nagyon kevés közük van a való világhoz. Az emberek arról beszélnek, hogy a színészeket infantilizálják és elkényeztetik, de a politikusok esetében is van valami, amit a rendszer infantilizál és elkényeztet”.
Elindult a Naphire.hu YouTube-csatornája, iratkozzon fel a legfrissebb videóinkért!