A jászberényi városházán a német himnusz helyett, a náci indulóként ismert Deutschland, über allest-el köszöntötték a vendégségbe érkező német delegációt. Budai Lóránt polgármester most a Blikk-nek adott interjút az ügy kapcsán.
Sajnos a polgármester nem állhat ott az egész hivatal minden dolgozója mellett napi 8 órában, nem ellenőrizheti le egy-egy esemény összes részletét. A munkavállaló felelőssége, hogy munkáját maximális körültekintéssel végezze, de persze a végső felelősség áttételesen mindig az adott szervezet vezetőit terheli, így a polgármestert is. Tévedni azonban lehet
– adott választ Budai arra a kérdésre, hogyan sikerült eltéveszteni a himnuszt.
Az ügy kapcsán, a hibázó munkatárs beismerte tévedését és írásbeli figyelmeztetést kapott. A polgármester azt is elmondta, hogy a vendégektől elnézést kértek, azok pedig „tökéletes diplomáciai érzékkel” jelezték a vendéglátóik felé, hogy részükről minden rendben van.
Már az aznapi vacsora is remek hangulatban telt. Nem kisebbítve a malőrt, de egy sor példát lehet hozni hasonló tévedésekre, 2011-ben a szegedi kajak-kenu vb-n a Harmadik Birodalom himnuszát adták a német arany mellé, vagy amikor a sportlövők Kuvait GP aranyérem-átadóján az eredeti kazah himnusz helyett a Borat című filmben hallható paródiáját játszották le. Nálunk sokkal nagyobb és professzionálisabb szervezetek is teljesen jóhiszeműen tévednek olykor
– mondta Budai Lóránt.
Kapcsolódó cikkek
- Nem tudott leszállni a szél miatt egy repülőgép Debrecenben Így a pilóta inkább visszafordult Németországba.
- Hadat üzent a MOK a kormánynak, letétbe helyezhetik az orvosok a felmondásukat Az orvosok saját maguk dönthetik el, hogy részt vesznek-e az akcióban.
- Döbbenetes felvételen, ahogy a szél kiborítja a mohácsi Penny kerítését Szerencsére senki sem sérült meg.
- Túrázók figyelem! Lezárták a Normafát Balesetveszélyes a népszerű kirándulóhelyszín a viharos szél és a jeges utak miatt.