Willy Messerschmitt német repülőgéptervező és -gyártó 1898. június 26-án született Frankfurt am Mainban. Nevéhez fűződik az első sugárhajtású vadászgép kifejlesztése.
A mérnök jelentős szerepet játszott a katonai repülőgépek fejlesztésében a második világháború alatt, ennek ellenére semmilyen felelősséget sem kellett vállalnia a Hitlerrel való együttműködésért, sőt
cége a közös európai Airbus projekt egyik alapító tagja volt.
Messerschmitt 1927-ben megalapította a róla elnevezett Messerschmitt AG repülőgépgyártó vállalatot, amely
innovatív és technológiailag fejlett repülőgépek tervezéséről vált ismertté.
Cége számos sikeres repülőgép-típust gyártott, köztük a Messerschmitt Bf 109-est, amely a második világháborúban a német Luftwaffe egyik legszélesebb körben használt vadászgépe volt.
A Bf 109-es híres volt fürgeségéről, gyorsaságáról és sokoldalúságáról.
A Messerschmitt által tervezett másik nevezetes repülőgép a Messerschmitt Me 262 volt,
a világ első üzemképes sugárhajtású vadászrepülőgépe.
A Me 262 fejlett sugárhajtású technológiájával új korszakot nyitott a repülésben, bár a háborúban viszonylag későn állt szolgálatba, és korlátozott hatással volt a háború kimenetelére.
A második világháborút követően Messerschmitt ellen eljárás indult a náci hadiiparban való részvétele miatt, de végül 1948-ban felmentették.
Ezután folytatta munkáját a repülőgépiparban, elsősorban a polgári repülőgépekre összpontosítva.
Az általa alapított vállalat később az Airbus európai repülőgépipari konglomerátum része lett.
Willy Messerschmitt 80 évesen, 1978. szeptember 15-én halt meg Münchenben.
Kapcsolódó cikkek
- Rendkívüli hírek érkeztek Noszály Sándorról: így van most a sportoló Noszály Sándort heteken keresztül kezelték egy kórházban a bipoláris zavara miatt. Az elmúlt néhány hét valóban kritikus volt, a sportoló állapota azonban szerencsére jobbra fordult, annyira, hogy már ki is engedték a kórházból.
- Nem, nem viccelünk: több mint hatmillió dollárért kelt el egy falra ragasztott banán Maurizio Cattelan igencsak provokatívnak nevezhető műalkotása, amely egy falra ragasztott banánt ábrázol, 6,2 millió dollárért kelt el a New York-i Sotheby's árverésén. A végső eladási ára négyszerese volt annak, amit korábban jósoltak.
- Nincsenek szavak: szívszorító módon emlékeztek meg Hadas Krisztáról a diákjai A budapesti Metropolitan Egyetem diákjai megható módon búcsúztak Hadas Krisztától. A megemlékezésről a műsorvezető lánya osztott meg egy fotót.
- Rendkívüli bejelentést tett a Vatikán: erre az új évezredben még nem volt példa Ferenc pápa szerdán, heti általános vatikáni audienciáján bejelentette, hogy áprilisban szentté avatja a 2006-ban, 15 évesen leukémiában elhunyt Carlo Acutist; a néhai honlaptervező ezzel az új évezred, illetve a digitális kor első és legfiatalabb katolikus szentje lesz.